Поки ми спали! Україна виконала умови для вступу в НАТО – пролунала приголомшлива заява. Країна гуде!

Курт Волкер заявив, що Київ вже виконав всі умови, які необхідні для вступу в НАТО. Колишній спецпредставник Держдепу США в Україні сумнівається, що План дій щодо членства в Альянсі матиме додаткову користь.

Волкер в інтерв’ю виданню “Новое время” розповів, що був представником США в НАТО і брав участь у створенні чернетки документа ПДЧ ще в 1999 році, тому має свою думку щодо цього.

Ексспецпредставник Держдепу в Україні зазначив, що План дій щодо членства в НАТО завжди передбачався як інструмент, але зовсім не як перешкода для вступу в Альянс. Зокрема, він має допомагати країнам, які наразі не готові до членства, досягти цієї готовності трохи пізніше.

Волкер уточнив, що план передбачав підготовку і тренінг військових, програми обмінів, річні національні плани з наближення армій до стандартів НАТО.

“Усі ці умови Україна на сьогодні виконала, тому я не думаю, що ПДЧ привнесе якусь додаткову цінність до того, що Україна вже зробила на шляху до НАТО”,– наголосив він.

Дипломат переконаний, що ПДЧ щодо України країни-учасниці НАТО використовують радше як перешкоду. “Що б я хотів бачити, так це те, що США й інші країни-учасниці Альянсу визначили, яким має бути подальший шлях у НАТО для України, замість того щоб обговорювати, потрібен ПДЧ чи ні”, – пояснив Волкер.

Колишній спецпредставник Держдепу закликав не використовувати цей план як перепону, а говорити про те, що має статися, щоб Україна отримала таке необхідне їй членство в НАТО.

Крім того, Курт Волкер впевнений, що західні країни розуміють, що агресію Росії “самітами” не зупинити. Водночас Євросоюз та США постійно хочуть вирішити все діалогом та “мінімумом зусиль”.

Коли Росія здійснює ще один акт агресії, країни ЄС прагнуть придумати якісь переговори з Москвою. Про це ексспеціальний представник Держдепу США з питань України заявив у інтерв’ю.

Волкер вважає, що такі дії США та ЄС не є правильним шляхом.

“Важливо зберігати можливості відкритого діалогу, але цього мало. Паралельно потрібно робити якісь дії, які створюватимуть умови для ефективніших переговорів із Росією”, – наголосив політик.

Він додав, що пильно стежить за тим, що зараз відбувається у Чорному морі, зокрема за нещодавнім інцидентом з британським есмінцем.

“Судно пройшло законними територіальними водами неподалік Криму, вчинило цілком правильно. Це хороший приклад, коли Велика Британія підкреслює, що поважає і визнає територіальні води України і не визнає анексії Криму”, – сказав Волкер.

За його словами, інші країни Європи повинні теж активніше реагувати на нерозсудливість Росії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *