Володя, я тепер тебе підтримую! Порошенко перервав мовчання і звернувся до Зеленського через угоди

Порошенко готовий підтримати Зеленського, оскільки всі українці повинні об’єднатися для досягнення єдиної мети.

П’ятий український президент Петро Порошенко перервав мовчання і зробив заяву щодо угоди Сполучених Штатів і Німеччини про завершення будівництва російського газопроводу “Північний потік – 2” (який несе загрозу Україні).

На своїй сторінці в соціальній мережі facebook. Порошенко звернувся до українців і президента Володимира Зеленського, закликаючи об’єднатися всім і зірвати план, який відкриває шлях до добудови газопроводу.

Порошенко заявляє, що готовий підтримати Зеленського, оскільки всі українці повинні об’єднатися для досягнення єдиної мети: не дати Путіну запустити “Північний потік – 2”.

Порошенко заявляє, що гарантії для України по газопроводу виглядають слабо і аналогічні Будапештському меморандуму, який став обманом Української держави.

“Як державника, як п’ятого президента України, як лідера демократичної патріотичної опозиції мене не може не турбувати так звана домовленість між США і Німеччиною по” Потоку 2 “.

Замість одного виклику, яким до цих пір був сам “Північний потік 2”, тепер ми отримуємо два – додалося американо-німецьке порозуміння. Якщо згадати ще й про російського агресора, то ситуація виглядає досить загрозливою.

По суті, Україну беруть в залізні лещата з усіх боків, тиснуть погодитися на “угоду”, пропонують черговий Будапештський меморандум 2.0 без дійсно надійних, юридично зобов’язуючих гарантій для України. Це ми всі вже проходили і більше не віримо.

Не буду нагадувати про те, що “Північний потік 2” – це загроза і для України, і для об’єднаної Європи, і для всього трансатлантичної єдності.

Це аксіома, про яку знають всі, але, схоже, забули в Берліні і Вашингтоні. Завдання України спільно з нашими партнерами в Східній Європі, перш за все країн Балтії і Польщі, на рівні парламентів, в тому числі Конгресу США, чітко і твердо про це нагадати.

Помиляються всі, навіть друзі, якими, я переконаний, для України і залишався і президент Байден, і канцлер Меркель. Остання справа сьогодні Києву звинувачувати кого-то з них або в зраді наших інтересів, або в здачі України російському агресору. Все це рівно те, чого хочуть в Москві: щоб ми через цей клятий “Північний потік 2” все пересварилися, і тоді Україна дістанеться Путіну спокійно і без пострілів.

Щоб уникнути цього руйнівного сценарію, зараз як ніколи потрібно продемонструвати силу, внутрішню стійкість, єдність і здатність боротися до кінця. Поки не завершено будівництво “Північного потоку 2”, поки не сертифікований весь газопровід, поки по ньому не пішов газ, нічого не втрачено.

Наші міжнародні партнери повинні побачити сильну і внутрішньо об’єднану Україну, не сприймає ніяких “договорняків” за своєю спиною, яка не згодна на перспективу запуску “Північного потоку 2″, яка не підтримує домовленість між США і Німеччиною, яка буде вимагати припинення добудови та запуску ” труби Путіна “на тому етапі, де вона зараз чи буде в кінці серпня.

Президенту Зеленському треба їхати до Вашингтона і тиснути руку президенту Байдену. Обов’язково. Але їхати туди він повинен, маючи за спиною підтримку:

– партнерів, яким не все одно: буде чи ні “Північний потік 2”;

– друзів України, будуть переконувати і Вашингтон, і Берлін своїми аргументами проти “путінського газопроводу”;

– громадянського суспільства та експертного середовища в Україні, які в один голос вказуватимуть на помилковість американо-німецької домовленості;

– а також підтримку опонентів чинної влади, які можуть нещадно критикувати і сперечатися всередині, але сьогодні повинні бути об’єднані спільною метою недопущення “Північного потоку 2”.

Чим ближче до фінішу буде зірвана ця “угода століття”, на 99% або 99,9%, тим сильніше буде сигнал російському агресору про нашу боротьбу, єдності і солідарності, готовності колективного Заходу протидіяти корупційним діям Кремля! Слава Україні! “, – пише він.

За матеріалами dialog.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *