Рівно 25 хвилин тому! Атовці увірвались – Білецькому позор! Нацкорпус готовить стрaшнe на 24 серпня, правду викрили

Поліція порушила кримінальну справу за фактом завдання тілесних ушкоджень правоохоронцям під час мітингу біля Офісу президента.

Семеро співробітників поліції і кілька нацгвардійців отримали травми внаслідок сутичок із представниками «Національного корпусу». В свою чергу, у «Національному корпусі» також повідомляють про потерпілого мітингувальника. Що стоїть за акціями протесту, організованими праворадикалами, і які вони матимуть наслідки?

“Кожний громадянин має право брати участь у мирних зібраннях, але без бійок та кровопролиття, а правоохоронці зробили все, щоб це право було реалізоване, заявив на своїй фейсбук-сторінці міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. При цьому він додав, що «будь-які насильницькі дії, як щодо інших учасників мирного зібрання, так і щодо правоохоронців, не залишаться безкарними!”

Причиною зіткнень праворадикалів із правоохоронцями стало те, що представники «Національного корпусу» відмовились проходити перевірку на наявність небезпечних предметів перед допуском до Офісу президента. Вони спробували прорвати кордони поліції.

Як повідомив керівник Департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко у своєму фейсбуці, протестувальники спровокували сутички з поліцейськими і застосували проти них сльозогінний газ і шини.

«Поліція і НГУ були змушені застосувати поліцейські заходи примусу, зокрема із застосуванням спецзасобів», – пише Артем Шевченко.

«Паплюження патріотизму»

Учасники АТО й активісти Євромайдану вважають, що дії нинішніх праворадикальних сил спрямовані на те, щоб зганьбити поняття «націоналізм» і «патріотизм»

«Національний корпус» (який очолює Андрій Білецький), «Азов», «Традиція і порядок» своїми вчинками 14.08.21. на вул. Банковій, на мій погляд, паплюжили націоналістів та патріотів України. Або громадяни будуть використовувати їхнє конституційне право на мирний протест, або до влади прийде, не без допомоги «Національного корпусу», «Азову», «Традиція і порядок», диктатор», – пише Анатолій Моцпан.

«В 2014 році ми з друзями на Майдані бачили, як зароджувався «Правий сектор». Молоді люди, мало не шкільного віку, без страху йшли на держиморд Януковича і завжди ставали переможцями, – згадує Василь Ярмак, – Згодом не менше половини з них загинуло на фронті…А цих ми бачимо вже зовсім іншими: рекет, погрози, побиття мирних людей, котрі не так на них подивились…”

Напередодні проведення акції ця тема була провідною в російських мас-медіа, вважає політолог Володимир Фесенко. Відтак, як зауважує він у своєму допису у фейсбуці, «Національний корпус» не лише дбає про свої вузькі корпоративні інтереси, захищаючи затриманих членів, але й «працюють на інтереси російської пропаганди».

Його колега Віктор Бобиренко переконаний, що суботні протести є нічим іншим як піар-акцією. По-перше, це зайва нагода нагадати про себе в час літнього політичного затишшя, по-друге, це спроба «відібрати у Порошенка монополію на патріотизм».

«Якщо 24 серпня не буде особливого шуму і провокацій із намаганням зірвати святкування Дня Незалежності, то це ще раз підтвердить, що Нацкорпус є інструментом у чиїхось натружених руках», – зауважує політолог.

Водночас лідер Нацкорпусу Андрій Білецький анонсував продовження та розгортання протестних рухів.

“Попереднього тижня нас було 2 тисячі, сьогодні 3-4 тисячі, за тиждень два буде 10 тисяч. Ми будемо розкручувати цю історію. Всі тут ляжемо, але Україна залишиться країною вільних людей”, – сказав Білецький.

За його словами, ОП почав розгортання політичних переслідувань проукраїнської спільноти, щоб знищити єдину перешкоду для здачі національних інтересів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *