“Тaк, y мeнe єврeйcькa кpoв. І я президент”: Вечірня пpoмoвa 3eлeнcькoгo врaзилa cвiт. Пepший, хтo тaк зyмiв

Президент України Володимир Зеленський дав велике інтерв’ю виданню The Times of Israel.

Журналіст запитав – чи не побоюється президент, що українські націоналісти будуть протестувати проти поминання жертв Голокосту в Україні і зазначив, що, за словами Ефраїма Зуроффа, який очолює ізраїльський офіс Центру Симона Візенталя, “тисячі українців брали участь у злочинах Голокосту”.

У відповідь Зеленський сказав, що в Україні – найнижчий рівень антисемітизму в Європі пославшись на опитування Pew Research Center.

“У МЕНЕ ЄВРЕЙСЬКА КРОВ. І Я ПРЕЗИДЕНТ. І НІКОГО ЦЕ НЕ ХВИЛЮЄ, ЧИ НЕ ТАК? НІКОМУ НЕМАЄ ДІЛА. НІХТО НЕ ПИТАЄ МЕНЕ ПРО ЦЕ. ЗВИЧАЙНО, В УКРАЇНІ, ЯК І ВСЮДИ В СВІТІ, ЗАРАЗ І В МИНУЛОМУ, Є ВІДСОТОК ЛЮДЕЙ, ЯКІ НЕ БАЧАТЬ НІКОГО, КРІМ СВОЄЇ НАЦІЇ. ТЕ Ж САМЕ ВІДБУЛОСЯ ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ І ПІД ЧАС ОКУПАЦІЇ ФАШИСТСЬКОЮ НІМЕЧЧИНОЮ УКРАЇНИ. ТАКЕ Ж СКЛАДНЕ СТАВЛЕННЯ БУЛО ПРОДЕМОНСТРОВАНО ЄВРЕЙСЬКОМУ НАРОДУ ЗА РАДЯНСЬКИХ ЧАСІВ. МИ ВСЕ ЦЕ ЗНАЄМО. АЛЕ ЗАРАЗ МИ ТАКОЖ ПРЕКРАСНО ЗНАЄМО, ЩО НАЙНИЖЧИЙ РІВЕНЬ АНТИСЕМІТИЗМУ В УКРАЇНІ. ЗВИЧАЙНО, У НАС Є ВІДСОТОК РАДИКАЛЬНИХ ЛЮДЕЙ, АЛЕ ЦЕ ДУЖЕ МАЛЕНЬКИЙ. І САМЕ ТОМУ Я НЕ БОЮСЯ ОПОРУ ПЛАНАМ З БУДІВНИЦТВА МЕМОРІАЛУ В БАБИНОМУ ЯРУ “.

На питання журналіста які традиції були в родині президента – єврейські або православні, Зеленський сказав, що у нього була звичайна радянська єврейська сім’я.

“Більшість єврейських сімей в Радянському Союзі не були релігійними. Ви знаєте, що релігія не існувала в радянській державі”, – сказав президент.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *