Ніхто не чекав! В ОП здивували: невже звільнення Разумкова на паузі? Спікер в ауті: з рук не зійде нічого. Заміна готується

Як всім давно, між спікером Верховної Ради Дмитром Разумковим та Офісом Президента давній конфлікт. На фоні взаємних звинувачень та вічних конфліктів, складалося враження, що відставка не за горами.

Втім напередодні відкриття шостої сесії ВРУ голова фракції “Слуги народу” Давид Арахамія заявив, що Разумкова не будуть звільняти.

“В телеграм-каналах є інформація, що у мене є американське громадянство. Ви ж усі читали… Так само я ставлюся до інформації щодо відставки Разумкова. Немає у нас ні подань, ні обговорень у фракції. Є телеграм-канали, які можуть закинути порядок денний, а ми починаємо це обговорювати та коментувати. Разумков делегований на крісло спікера від фракції “Слуга народу”. Він наш делегат. Коли у нас будуть непорозуміння, ми вийдемо та скажемо, що у нас є непорозуміння і будемо змінювати спікера. Зараз у нас нормальні робочі стосунки”, – сказав Арахамія.

На початку серпня політолог Андрій Золотарьов у коментарі Новини.LIVE прогнозував, що звільнити Дмитра Разумкова буде не так то й просто.

Мовляв, у голови Ради сформувалися непогані відносини з усіма фракціями й депутатськими групами, а тому за його відставку навряд чи назбирається більше 180 голосів.

“У Раді є депутати, які орієнтуються на Разумкова і планують будувати своє політичне майбутнє разом з ним. Крім того, у монобільшості є депутати, які перебувають у фронді до Банкової. Тому з набором голосів за відставку Разумкова можуть виникнути великі труднощі. Думаю, зараз за його відставку у “Слузі народу” є максимум 170-180 голосів”, – розповідав Золотарьов.

Прогноз політолога підтвердився. На днях одне з авторитетних українських виданьповідомило, що “Слуга народу” відклала відставку Разумкова через відсутність голосів.

“Поки що немає голосів “за” зняття спікера та призначення на його місце Руслана Стефанчука”, – розповів один із впливових “слуг”.

За інформацією Новини.LIVE, у спікера справді є “свої” депутати в “СН”. До числа таких можна зарахувати Василя Мокана, Неллі Яковлєву, з якими він тривалий період працював у сфері політичного консалтингу. Загалом же, за оцінками аналітиків, неформальна “група Разумкова” у монобільшості нараховує до 20 нардепів.

Також, швидше за все, не зацікавлена у звільненні голови Ради “група Павлюка” (до групи зараховують орієнтовно 20 “слуг народу”), яку називають близькою до Рината Ахметова. Подейкують, що донецький олігарх хоче зберегти Разумкова на теперішній посаді, а тому заохочує наближених до себе депутатів не підтримувати його відставку.

Ці дві групи, вочевидь, і стали “золотою акцією” у “Слузі народу”, якої не вистачило для відставки керівника ВРУ вже найближчим часом.

“Законопроєкт про деолігархізацію стане “червоною лінією” для Разумкова”

Дмитро Разумков залишається головою парламенту, оскільки “не перейшов рубікон”, переконаний політолог Володимир Фесенко. “Точка неповернення”, за словами політексперта, може настати, якщо спікер почне полемізувати не з членами президентської команди, а особисто з Володимиром Зеленським.

“На даний момент немає явного конфлікту між Разумковим і командою президента. Але помітне суттєве охолодження. Воно почалося ще минулого року і зараз посилюється. Банкова все менше довіряє Разумкову. З окремих питань між ними регулярно виникають полеміки, зокрема щодо законопроєкту про статус олігархів. Правда, полеміки відбуваються не з президентом. Разумков старається уникати прямої полеміки з Зеленським, розуміючи, що це стане приводом для оформлення розриву. Зазвичай, спікер полемізує абстрактно або ж вступає в заочні дискусії з Даніловим чи Арестовичем”, – розповів Фесенко.

На думку політолога, доля Разумкова багато в чому буде залежати від його поведінки, коли Верховна Рада візьметься за розгляд президентського законопроєкту про статус олігархів.

“Законопроєкт про олігархів буде “червоною лінією” для Разумкова і його відносин з Офісом президента. Якщо під час розгляду законопроєкту Разумков буде грати проти президентської команди, якщо він братиме участь у зриві голосування, то тоді у Зеленського можуть прийти до висновку, що пора змінювати спікера Верховної Ради на свою людину”, – наголосив Фесенко.

Найочевиднішою заміною Разумкову може стати його перший заступник Руслан Стефанчук. Він тихий, не конфліктний і точно не буде перечити Банковій. Але чи знайдуться в Раді голоси за його призначення?.. До того ж, епопея з відставкою спікера ризикує обернутися для “Слуги народу” чималою проблемою.

Швидше за все, найімовірнішою персоною для заміни спікера буде його перший заступник Руслан Стефанчук. Єдине питання – чи знайдеться в ВР достатня кількість голосів для його призначення та чи не стане це певною загрозою для цілісності монобільшості.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *