Просто в Раді! Це провал – Порох злив: Гончаренко в істериці. Провокація не вдалась – його кинули

Щойно стало відомо, що Верховна Рада провалила голосування за постанову звернення до Конгресу США, щоб отримати статус основного союзника поза НАТО.

За постанову №5380 проголосували тільки 24 нардепи при необхідних 226.

Проти постанови проголосував 1 депутат, утримались – 163, не голосували – 26.

Таким чином, схоже на те, що у Раді, відбулося найбільше в її історії голосування з результатом «утримався»

Можливо, це була організована відповідь на тиск від Порошенка, який вирішив загнати у глухий кут темою статусу основного союзника США поза НАТО.

За ініціативу голосувала фракція ЄС і то не дуже мляво…

Тільки 11 «за», 2 – «утримались», 2 – «не голосували». 12 НАРДЕПІВ – були відсутні. Особисто Порошенко і той вирішив не приходити.

Виданню VESTI навіть вдалося зафільмувати Петра Олексійовича у холі під час голосування.

Схоже на те, що гетьман усвідомивши поразку вирішив, що питання НАТО вартим особистої уваги.

“Порошенко взяв і плюнув в обличчя Гончаренка, пропустивши його доленосне голосування. Схоже, між старим Петьманом і молодим «Васею» Олексієм пробігла чорна кішка”, – пишуть телеграм-канали.

Уламки фракції «Голос», до речі, теж не підтримали ініціативу Гончаренко «За» тільки двоє – Бобровська і Шараськін.

Важливо згадати, що зі слів першого заступника голови фракції Олександра Корнієнко, парламентська фракція партії “СН” під час голосування за документ спиралася на рішення комітету.

Перед голосуванням він зазначав:

“Ми будемо спиратися на рішення комітету. Комітет вирішив не підтримувати”, – сказав політик.

Він зазначив, що комітет рекомендував парламенту визначитися шляхом голосування щодо підтримки проєкту постанови.

“Тобто, немає підтримки в комітеті. Ми будемо спиратися на рішення комітету, до якого входять наші представники і просто професійні люди”, – зазначив Корнієнко.

Він впевнений, що, представники фракції “Слуга народу”, які ставили підпис за проведення позачергового засідання для розгляду вищезгаданого проєкту, висловлювали підтримку не власне документу, а факту збору підписів.

“Ми не підтримували постанову, ми підтримували сам факт збору підписів, тому що це нормальний сигнал був на той момент. Зараз у нас пройшов певний процес, у нас відбулися домовленості на найвищому рівні у Сполучених Штатах, які якраз підкреслюють наше прагнення вступити до НАТО, отримати найближчим часом План дій щодо членства”, – пояснив голова партії.

Нагадаємо, ще вчора ввечері стало відомо про те, що фракція “Слуга народу” буде на засіданні по НАТО (MNNA), але утримається, натиснувши жовту кнопку розповіла заступник голови фракції Євгенія Кравчук

Свою позицію вона прокоментувала так:

“Ми утримаємося при голосуванні … Дійсно ця постанова реєструвалася ще у квітні: крім візиту президента Володимира Зеленського в США, в червні також був саміт НАТО, де вперше з 2008 року з’явилося дуже чітке положення про те, що Україна стане членом НАТО через отримання ПДЧ. Відповідно наше основне завдання – сконцентруватися на повноцінне членство в євроатлантичному союзі “, – заявила народний депутат.

Та додала:

“Наприклад, Олексій Гончаренко голосував за схожу постанову ще в 2017 році і, очевидно, не міг не знати, що таке вже було. Але, може, забув …”.

До слова, проти заклику до США про здобуття статусу союзника поза НАТО виступила посол України в Сполучених Штатах Оксана Маркарова.

У своєму Facebook вона звернула увагу депутатів, що мета України – членство в НАТО.

“MNNA (союзник США поза НАТО – Ред.) – статус для країн, які не планують чи не можуть в силу політичних чи географічних причин вступити в НАТО. Це точно не про нас”, – підкреслила Маркарова.

Вона додала, що США – стратегічний партнер України, який “допомагає нам розбудовувати наші спроможності, надає кошти і зброю, включно з летальною оборонною”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *