Новий курс! Український флот знову стане масштабним: Зеленський затвердив. 10-річна стратегія, приготуватися

Рада національної безпеки та оборони за указом президента Володимира Зеленського розробляє 10-річну стратегію розвитку українських Військово-морських сил. 

Про це йдеться на сайті РНБО за результатами засідання міжвідомчої робочої групи з розробки Стратегії морської безпеки в Апараті РНБО.

“За результатами засідання ухвалено протокольне рішення щодо прийняття за основу структури Стратегії морської безпеки України та затвердження плану підготовки проєкту Стратегії”, – вказано у повідомленні.

Повідомляється, що при розробці стратегії врахували усі необхідні вітчизняні закони та нормативно-правові акти, міжнародні документи з морського права, а також досвід провідних країн світу з розробки та імплементації відповідних стратегій.

За словами О. Данілова, морська безпека посідає важливе місце у системі національної безпеки держави, і розробка відповідної стратегії є одним з ключових завдань, які поставив Президент України Володимир Зеленський.

Нагадаємо, на спільному брифінгу з канцлером Німеччини Ангелою Меркель президент України Володимир Зеленський зазначив, що Україна має розбудувати свій власний флот для того, аби розблокувати Чорноморський та Азовський регіон.

“Було вирішено на рівні нашої країни, на рівні Ради національної безпеки та оборони зробити український флот таким самим потужним, яким він був 30 років тому. Флот, завдяки якому Росія не змогла би незаконно анексувати наш український півострів”, – зазначив Зеленський.

За його словами, наразі Крим з туристичного серця України перетворився на “мілітаризований авіаносець”.

На сьогоднішньому засіданні наголосили, що морська безпека України має будуватися на принципах внутрішньої інтегрованості та міжнародного співробітництва та розглядатися в контексті безпеки Балто-Чорноморського регіону та міжнародної морської безпеки, адже агресивні дії РФ в Чорному та Азовському морях несуть загрозу не лише нашій безпеці.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *