Вони мене не зупинять – Зеленський щойно увірвався, документ на стіл – закрили всім рот

Як відомо, закон про олігархів – наразі один із найобговореніших документів в Україні. Дехто вже почав чинити йому опір.

Ніхто не мав сумнівів, що реакція буде різною. Про це в ефірі програми “Перші особи” на 24 каналі з Оленою Трибушною розповів міністр юстиції Денис Малюська.

Малюська: Всі розуміли, що буде опір

За його словами, всі розуміли, що опір буде великим. Не тільки під час ухвалення законопроєкту, а ще й пів року, поки закон набуде чинності.

“Рожевих окулярів не було ні в кого”,– наголосив Малюська.

Він зауважив, що проблеми ще будуть і це зрозуміло. Зокрема відбуватимуться походи в Конституційний Суд, щоб якось зупинити дію закону.

Атакувати може будь-хто

Майже будь-хто міг би атакувати проєкт закону. “Було очікувано, що битимуть, мовляв, це права людини, обмеження свобод. Хоча версія законопроєкту, яку зареєстрували, досить м’яка і особливо нічиї інтереси прямо не порушує”, – сказав міністр.

Також Малюська розповів, як доводитимуть причетність олігарха до політики. В цьому допоможуть пов’язані особи народних депутатів.

“Я думаю, що великих проблем з підтвердженням статусу тих, кого класично заведено називати олігархами, у нас не буде”, – сказав Малюська.

Як доводитимуть причетність олігарха до політики
За словами Малюськи, фактор участі особи у політичній діяльності можна довести “абсолютно спокійно”.

“Окремі народні депутати мають підтверджені офіційні бізнес-зв’язки з тими, кого у народі заведено називати олігархами. Це досить легко перевірити”,– зауважив міністр.

Структура медіа, згідно з законом, є відкритою. На будь-якому сайті телевізійної компанії можна знайти власників.

“Якщо такої структури немає або там зображена хибна інформація – це вже підстава для анулювання ліцензії. Там гратись теж дуже небезпечно”, – зазначив міністр.

Міністр наголосив, що чимало активів олігархів можна прослідкувати деклараціями – як їхніми, так і їхніх компаній.

“Тобто у нас суспільство досить відкрите для того, щоб левова частина інформації про активи, зв’язки, участь у політичному житті була відображена публічно”,– додав Малюська.

Він вважає, що інформація стане значно ціннішою після того, як закон набере чинності.

“Відповідно я очікую, що пошуки цієї інформації лише збільшаться в рази як зі сторони спецслужб, так і з боку журналістів. Ми будемо знати ще більше про олігархів, адже будь-яка інформація матиме важливе юридичне значення з тим, щоб ініціювати відповідний процес у РНБО”, – підсумував міністр.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *