Польща повністю відмовляється від російського газу – Москва втрачає великого клієнта

Польща після 2023 року повністю відмовиться від російського газу.

Вже через 2 роки Польща повністю відмовиться від російського газу, щоб убезпечити себе від шантажу з боку Кремля.

Таку заяву зробив представник Ради міністрів Польщі Петро Наїмський з нагоди швидкого запуску нового російського газопроводу “Північний потік – 2”. Про це повідомило видання .euractiv

Наїмський зазначив, що вже в жовтні 2022 року введено в експлуатацію газопровід Baltic Pipe, через яку в Польщу почнуть поставляти датський газ. Їм поляки мають намір замінити російське “блакитне паливо”.

Потужність нового газопроводу складе 10 млрд кубометрів газу в рік, що достатньо для забезпечення внутрішніх потреб Польщі.

“Ми не будемо продовжувати контракт з російським” Газпромом “”, – повідомив представник польського уряду. Він уточнив, що зараз будується нова інфраструктура, яка дасть можливість країні обійтися без російського газу і російського впливу.

Варто відзначити, що Росія у вересні оголосила про завершення будівництва свого скандального газопроводу “Північний потік – 2” в обхід України. Експерти вважають його загрозою енергетичній безпеці Європи, так як він може стати важелем тиску для Москви на своїх європейських покупців.

У РФ планують запустити “Північний потік – 2” вже з 1 жовтня. Щоб Європа була більш поступливою в цьому питанні, росіяни створили штучний дефіцит на європейському газовому ринку, ніж підняли ціни до рекордних $ 800 за тисячу кубометрів. У хід пішов традиційний газовий шантаж.

За матеріалами dialog.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.