Жах! Вимушений переробляти за Порошенком: реформувати реформоване. У Зеленського обіцяють справжні зміни – так як раніше вже не буде

Як відомо, 4 серпня 2015 року президент Порошенко підписав закон “Про Національну поліцію”, яким скасував норми про міліцію, та оголосив про створення Нацполіції.

Але незважаючи на те, що пройшло вже 6 років, українці обіцяних змін так і не дочекалися, саме тому Міністерство внутрішніх справ після приходу нового очільника Дениса Монастирського планує очистити Нацполіцію від недоброчесних кадрів.

Про це стало відомо лише сьогодні від нового першого заступника міністра Євгенія Єніна.

Деталями він поділився у своєму інтерв’ю для Радіо НВ:

«Зараз, безумовно, ми плануємо позбавлятися від тих людей, які стали уособленням одіозності, корупції. І в той же час підтримувати величезну кількість чесних, порядних, професійних поліцейських. <…> Ставка на підвищення рівня довіри до поліції. Ми активно співпрацюватимемо з територіальними громадами, з органами прокуратури, дослухатимемося до громадських активістів, правозахисників. <…> Якщо начальники головних управлінь національної поліції за результатами закритих соціологічних опитувань будуть демонструвати вкрай низькі показники, це буде червоним сигналом і для внутрішньої безпеки Національної поліції і для міністра», — стверджує Єнін.

На його думку, реформа Національної поліції, яка відбулася Порошенком після Революції Гідності, провалилася з багатьох причин, але в оновленої влітку 2021-го команди МВС є своя стратегія, і вона вже планує кадрові зміни.

«Без жодного жалю ми будемо прощатися з усіма тими, хто перетнув межу закону. <…> Досить активно будемо впроваджувати систему Custody Records. Це система, яка дозволяє в режимі онлайн фіксувати усі етапи перебування затриманих осіб в поліцейському відділку. Ми впровадили цю систему вже у декількох пілотних відділках і бачимо, що порушення прав людини стрімко тяжіє до нуля. Ми будемо порушувати питання про те, щоб поширити цю практику на територію всієї держави. Це впирається в певне фінансування, водночас проблема нас не зупиняє», — зазначив заступник міністра.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *