Це війна! Авантюрі кінець – Стефанчук на місце Разумкова: Арахамія “за”: відкритий конфлікт – буде звільнення

Арахамія розставив крапки над «і» в питанні відставки Разумкова.

В ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук і глава фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія увійшли у відкритий конфлікт зі спікером ВР Дмитром Разумковим з приводу закону про олігархів. Про що говорить розпалювати ситуацію? Як вона може вирішитися?

Політолог, політичний консультант Володимир Фесенко впевнений, що ми бачимо закономірний і неминучий конфлікт.

“Саме законопроект про олігархів повинен стати (вже стає)” червоною лінією “для спікера ВР. Саме з цього питання проявляється відкритий конфлікт Дмитра Разумкова з президентською командою. І якщо голова парламенту при розгляді і затвердженні законопроекту про олігархів буде його блокувати або “валити”, то тоді постане і питання про заміну Разумкова на посаді спікера ВР.

Якщо ж Дмитро Олександрович обмежиться окремими критичними зауваженнями, але не перешкоджатиме ухваленню закону про олігархів, то може залишитися на своєму посту”, — прокоментував ситуацію Володимир Фесенко спеціально для видання «Коментарі».

За його словами, в кінцевому підсумку Офіс президента буде визначатися одночасно і з тактикою проходження другого читання законопроекту про олігархів і з “питанням про Разумкова”.

“Можливо, спікера ВР запросять перед цим на зустріч з президентом Зеленським та керівником Офісу президента Єрмаком — і поставлять перед вибором. Так що, нас, ймовірно, незабаром очікує кульмінація цієї ситуації”, — вважає Володимир Фесенко.

У той же час на думку політичного консультанта Олександра Вербицького, питання сьогодні з боку Офісу президента треба розуміти приблизно так: “Навіщо спікер нашого парламенту відправив один із законопроектів на розгляд Європи?”.

Відповідь Разумкова, підкреслює експерт, досить проста, хоча може і здатися провокаційною з точки зору раніше прийнятих ВРУ актів — “Він поданий для надання висновків Венеціанської комісії, щодо відповідності стандартам європейської демократії”.

Виходячи з прагнення України в ЄС, все не тільки виглядає логічним, але ще і закономірним, вважає Олександр Вербицький. “Що в цьому випадку не подобається панам Стефанчукк і Арахамії?

З іншого боку зазначимо, що комітет з питань нацбезпеки та оборони рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт про олігархів. До другого читання документ суттєво змінили і додали чимало уточнень.

За рішенням комітету, було сформульовано 13 комплексних поправок, які враховують понад 200 пропозицій, що надійшли після першого читання. Про це повідомив представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський.

Він відзначив, що депутати врахували багато суттєвих положень, які зробили чіткішим застосування критеріїв закону про олігархів. А також унеможливили уникнення внесення до реєстру осіб, які впливають на економічне й політичне життя країни.

Ми уточнили дуже багато визначень. Доповнили перелік посадових осіб, які не були враховані в першій редакції,– підкреслив нардеп від “Слуги народу”.

За його словами, було уточнено наслідки внесення особи до реєстру олігархів. Тепер туди має подаватися інформація про підприємства, кінцевим бенефіціарним власником яких є ця особа.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *