Перед РНБО! Олігaрхи рoзпрoдyють вcе – нoві caнкції: нaзвaли прізвищa. Гoнтaревa в пaніці – викрили!

У найближчий час, РНБО за дорученням президента Володимира Зеленського, планує розглянути питання “банкопаду” 2014-2017 років, коли президентом був Петро Порошенко і без його відома нічого не відбувалося, як і без відома голови НБУ Валерії Гонтаревої.

У зв’язку з цим, з’явилася інформація про чотирьох основних фігурантів на це засідання: Бахматюк, Жеваго і брати Сегал. Пише на своїй сторінці політичний оглядач Михайло Шнайдер.

«За даними НБУ і ФГВФО, сукупний обсяг інсайдерських кредитів у портфелі банків Бахматюка склав 28,2 мільярда гривень – 70% корпоративного портфеля “ВіЕйБі” і 96% – “Фінансової Ініціативи”. Так, наприклад, компанія ТОВ “Стар-Майстер”, що відноситься до його агрохолдингу “Ukrlandfarming”, отримала 354 млн грн кредиту, а ВАТ “Залізничник” і ТОВ “Ледер Плюс ЛТД”, які належали менеджерам Бахматюка, зайняли 938 мільйонів гривень і 438 мільйонів гривень відповідно.

Рефінансування НБУ, що отримується під особисті зобов’язання Бахматюка і під застави його активів, виводилося в Офшори. Найбільш скандальним стало розкрадання 1,2 мільярда гривень стабілізаційного кредиту НБУ безпосередньо перед визнання VAB банку неплатоспроможним в листопаді 2014 року.

За даними НАБУ, яка почала розслідування щодо цієї ситуації у 2016 році, 680 мільйонів гривень з кредиту НБУ отримала кіпрська Quickom Limited, якою володіє особисто Бахматюк, 376 мільйонів гривень видали компаніям “Світанок” та Тростянецький м’ясокомбінат – обидві входять в орбіту Бахматюка. 368 мільйонів гривень банк видав готівкою ряду компаній і фізосіб (у вигляді безпроцентних Позик). У 2019 у цій справі НАБУ оголосило Бахматюка в національний Розшук. В цілому ж, як підрахували в НБУ, результатами роботи двох банків Бахматюка стали 29,3 мільярда гривень боргів Державі», – пише Шнайдер.

Що стосується, Жеваго.

«Кредитний портфель банку на 2014 рік складав 29 мільярдів гривень, з яких 22 млрд грн, тобто, 76% – кредити компаніям Жеваго.

23 вересня 2021 року стало відомо, що суд прийшов до висновку, що наведені під час слухань докази вказують на наявність підстав видати наказ про всесвітній арешт активів Жеваго, однак, в той же час, суд визнав, що не має юрисдикції для розгляду цього Справи. Нагадаю, що через схожу ситуацію вже пройшов ПриватБанк, який в першій інстанції Лондонського суду також програв питання юрисдикції, проте банк здобув перемогу в Апеляції», – наголошує Шнайдер.

В цілому ж перспективи залучення Жеваго до кримінальної відповідальності та відшкодування збитків державі вельми туманні.

І на завершення про братів Сегалів.

Як випливає зі звіту KPMG, Гіленко і Сегал вивели з банку близько 6 млрд грн і видали 16 млрд грн неповернутих Кредитів. Тобто, при курсі 8 грн за долар – загальна сума збитку склала близько $ 3 млрд. Це і стало причиною банкрутства Банку.

«Воскресіння Сегалів стало можливим після двох доленосних для братів подій: призначення генпрокурором Юрія Луценка та прийняття братами на роботу своїм адвокатом Андрія Богдана. Який тоді ще працював на Коломойського і завдяки останньому познайомився з братами. Як відзначали “Наші гроші з Денисом Бігус”, Богдан фактично очолив кампанію із захоплення Новокаховського Підприємства.

Саме в цей час прізвища Сегалів зникли з всеукраїнського розшуку, де вони перебували в зв’язку звинуваченнями в розкраданні Рефінансування», – наголошує блогер.

Зауважимо, що свою реальну дію санкції РНБО наприклад показали на олігархові Павлові Фуксі. і далі про продаж активвів. До слова, ккомпаніям, які займаються видобутком вуглеводнів, надіслали рекламний проспект з пропозицією про продаж п’яти спецдозволів на користування надрами, які пов’язують з бізнесменом Павлом Фуксом, хоча сам він це спростовує. Про це пише Економічна правда, в розпорядженні якої є рекламний проспект.

18 червня Рада нацбезпеки і оборони України ввела санкції проти бізнесмена Павла Фукса і олігарха Дмитра Фірташа. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, Фукс потрапив під санкції через нібито незаконне отримання ліцензій на видобуток корисних копалин в Україні та «ситуацію з Голден Деррік». «Я буду боротися за своє ім’я і подам до суду на це рішення», — заявив тоді Фукс. Він неодноразово заперечував причетність до скандальної компанії Голден Деррік. ЕП пише, що «імперію в газовому бізнесі України» Фукс сформував за президентства Петра Порошенка. Донедавна про це було відомо тільки те, що до 2017 року близькі Фуксу структури викупили в оточення Віктора Януковича ряд компаній. 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *