Нардепка Скороход втратила криптовалюти на 94 млн грн: звинувачує колишнього чоловіка у крадіжці

Народна депутатка України Ганна Скороход втратила доступ до криптогаманців із токенами Bitcoin, Ethereum та Ethereum classic, сукупна вартість яких за нинішнім курсом перевищує 94 млн грн. Політикиня стверджує, що ключі перебувають у її колишнього чоловіка.

Декларацію нардепки за 2020 рік було опубліковано на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. У документі Скороход вказала наявність у неї:

  • 44 монет Bitcoin (майже 77,9 млн грн);
  • 130 токенів Ethereum (16,3 млн грн);
  • 135 одиниць Ethereum classic (219,8 тис. грн).

Проте “Слово і справа” повідомляє, що Скороход не змогла підтвердити НАЗК своє право власності на криптовалюту. За словами політикині, вона не знає, як це зробити.

До того ж, усі операції здійснював її колишній чоловік Олексій Алякін, а після розлучення він забрав ключі до гаманців, тому нардепка не може отримати до них доступу.

До того ж, депутат стверджує, що всі операції з токенами здійснював її колишній чоловік Олексій Алякін, а після розлучення він забрав ключі до гаманців. Наразі нардеп не може отримати до них доступу.

“Де сьогодні знаходяться ключі та паперові документи, декларанту невідомо. Після розлучення Олексій Алякін доступ до них не надав, у зв’язку з чим розпочато кримінальне провадження”, – стверджують у НАЗК.

Проте її аргументи не були враховані, оскільки свою декларацію за 2020 рік Скорохід подала 30 березня 2021 року, а з Алякіним розлучилася у квітні 2021 року. Виходить, що на той час вона проживала разом із чоловіком.

Крім того, Скороход стверджує, що її колишній чоловік також є криптоінвестором. У своїй декларації вона вказала наявність у Алякіна 118 біткоїнів78 ефіру та 353 одиниці Etherum Classic.

Втім, надати документи, які б підтверджували цю інформацію, вона також не змогла. Як зазначили в НАЗК, декларант обмежилася “спільними поясненнями щодо набуття права власності на криптовалюту”.

Скриншот

Водночас у НАЗК констатували, що не виявили у декларації Скороход ознак незаконного збагачення, конфлікту інтересів та необґрунтованості активів. При цьому в агентстві підрахували, що в декларації зазначено недостовірні відомості на 245 тис. грн (враховувалася вартість криптовалюти на момент її придбання), що є підставою для штрафу у розмірі до 42,5 тис. грн.

Як відомо, у Анни Скороход були стосунки з її померлим колегою по Раді Антоном Поляковим. Після його смерті 8 жовтня 2021 року жінка заявила, що вони були заручені, а 11 листопада (коли Полякову виповнилося б 34 роки) вони планували весілля.

Джерело: OBOZREVATEL

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *