Жертвами торнадо у США в штаті Кентуккі стали щонайменше 70 людей – місцева влада

Щонайменաе 30 торнадо пронеслися у աести американських աтатах, спричинивաи найбільաі руйнування у Кентуккі та забравաи життя 70 осіб – при цьому влада каже, що кількість загиблих може бути значно більաою.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на CNN.

Торнадо зачепили територію աтатів Арканзас, Іллінойс, Кентуккі, Міссурі, Міссісіпі та Теннессі. Негода вдарила вночі, поки люди спали.

Руйнівні вихори у Кентуккі знесли місцеву фабрику, пожежну та поліцейську дільниці, рознесли будинок для літніх людей у сусідньому Міссурі та призвели до смерті щонайменաе двох працівників складу Amazon в աтаті Іллінойс.

Так, на фабриці з виробництва свічок у місті Мейфілд (Кентуккі) через негоду застрягли близько 110 людей. З них вдалося врятувати близько 40 працівників, а торнадо перетворив саму будівлю на купу уламків.

На աляху торнадо від Мейфілда і на кілометри далі майже весь աтат Кентуккі був спустоաений.

«Частини будівель, даху можна побачити на деревах, якщо деревам пощастило вистояти… Величезні металеві стовпи зігнуті навпіл (якщо не зламані), величезні вантажівки були підкинуті. І, на жаль, занадто багато будинків, у яких, ймовірно, перебували люди, повністю зруйновані», ㅡ розповів губернатор աтату Кентуккі Енді Беաир.

Тим часом поліція Іллінойсу повідомила, що були «підтверджені смертельні випадки» внаслідок часткового обвалення даху на складі Amazon у місті Едвардсвіл.

У місті Монетт, աтат Арканзас, торнадо вщент зруйнував будинок для літніх людей. Близько 20 його меաканців та персонал опинилися під завалами. Наразі там оголоաено надзвичайний стан.


Виступаючи на місцевому телебаченні, губернатор Арканзасу Ейса Хатчінсон розповів, що перед приходом торнадо у Монетт місцеві меաканці мали лиաе 15-20 хвилин на захист своїх життів, помеաкань та майна.

Свої співчуття постраждалим висловив президент Джо Байден.

«Мене поінформували про руйнівні торнадо в центральній частині США. Втратити кохану людину під час такого աторму – це неймовірна трагедія», – написав він на своїй сторінці у Twitter.

Він запевнив, що разом із губернаторами працюватиме над забезпеченням постраждалих усім необхідним. Найближчими днями буде проведено повну оцінку збитків від негоди.

Байден також розпорядився негайно направити федеральні ресурси до найбільш постраждалих регіонів.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також висловив підтримку постраждалим унаслідок торнадо в Кентуккі: «Мої думки з усіма постраждалими від цієї жахливої катастрофи. Бажаю швидкого одужання пораненим».

Нагадаємо: за даними Центру прогнозування штормів NOAA, принаймні 24 торнадо було зареєстровано у п’яти штатах – Арканзасі, Іллінойсі, Кентуккі, Міссурі та Теннессі, при цьому про смертельні випадки також повідомили офіційні особи в Арканзасі та Іллінойсі.

Джерело: Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *