В Україні можуть виникнути пeрeбої з хлібом: Разумков назвав причину

В Україні можуть початися перебої з виробництвом хліба через великі ціни на газ. Вже зараз хлібозаводи знаходяться на межі та просять уряд забезпечити адекватні ціни на паливо, інакше підприємства почнуть зупинятися.

Про це заявив народний депутат Дмитро Разумков в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

Разумков послався на лист Всеукраїнської асоціації пекарів та Асоціації «Укрхлібпром», який представники хлібної промисловості адресували президенту Володимиру Зеленському та Кабінету Міністрів. Він додав, що якщо вимоги Асоціації не виконають, то є ризик перебоїв з хлібом і його сильного подорожчання.

«Або забезпечити соціальну ціну на газ, або вони зупиняться, тому що вони купують зараз газ по 52 тисячі гривень… Яким він повинен бути тоді на полицях і скільки це вам буде коштувати? Якщо ми як аграрна держава перестанемо виробляти хліб, то це вже колапс» – резюмував він.

Нагадаємо, в листопаді 2021 року світові ціни на продукти оновили десятирічний максимум – останній раз така висока вартість продуктів фіксувалася в листопаді 2011 року. Причина – поганий урожай зернових, і дефіцит молочних продуктів.

Джерело: Слово і діло

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.