“Тисяча Зеленського”: в Україні офіційно стартувала програма «єПідтримка»

Від сьогодні, 19 грудня, в Україні офіційно запрацювала державна програма “єПідтримка” з виплати 1 тисячі гривень громадянам України, які пройшли повну вакцинацію проти коронавірусної хвороби COVID-19.

Про це повідомляє Укрінформ.

Виплату може отримати виключно громадянин України, який досяг 18 років і має в застосунку Дія “зелений” COVID-сертифікат вакцинації. Ініціював програму з виплати тисячі гривень вакцинованим українцям Президент Володимир Зеленський.

Із 13 грудня стартував пілот програми “єПідтримка”, який дозволить отримати тисячу гривень за вакцинацію проти коронавірусу. Із 16 грудня люди, які зареєструвалися у пілотному проєкті через мобільний застосунок Дія, почали отримувати кошти. Для отримання виплати необхідно зареєстуватися у Дії, а також оформити картку в одному з банків-партнерів (наразі це – Альфабанк, А-банк, Монобанк, Приватбанк, Укргазбанк). Про участь у програмі “єПідтримка” також заявив і Ощадбанк. Список банків-партнерів поповнюватиметься у міру їх підключення до “єПідтримки”.

Віртуальна картка буде одразу запрограмована на оплату тих категорій послуг, які найбільше постраждали від карантину: на залізничні й авіаквитки в межах країни, театри, кіно, музеї, концерти, книги, спортзали. Кошти на віртуальну картку в межах програми “єПідтримка” мають надійти упродовж 10 днів після подання заявки.

Верховна Рада виділила 8 млрд грн із держбюджету на програму – щоб отримати гроші в перший етап треба подати заяву з 19 до 29 грудня.

Для тих українців, хто не взяв участь у бета-тестуванні проєкту «єПідтримка», послуга доступна з 19 грудня. Заявку можна подати до кінця терміну дії програми, тобто до 18 грудня 2022 року.

На витрату 1000 грн є чотири місяці з моменту їх зарахування на картку.

Громадяни України, старші 60 років, які пройшли повну вакцинацію проти COVID-19, із січня 2022 року зможуть витратити передбачені законом тисячу гривень на соціальні потреби, у тому числі на придбання ліків ( їх перелік має визначити Кабмін). Із відповідною ініціативою виступив Президент Володимир Зеленський.

“Програма «єПідтримка» розширюватиметься, щоб нею могли скористатись якнайбільше українців. Громадяни у віці 60+ зможуть уже з січня витратити 1 тис. грн на соціальні потреби, зокрема на купівлю ліків. Умова: повна вакцинація проти COVID-19. Урядовці отримали необхідні доручення”, – зазначив Президент у Твіттері.

Водночас Президент запевнив, що фінансування програми буде достатнім.

“Хочу окремо зазначити, щоб розвіяти передбачувані страшилки від телевізійних «ванг» і «нострадамусів»: «єПідтримка» буде повністю забезпечена фінансово. А діятиме вона достатньо часу, щоб кожен міг скористатися своєю тисячею”, – заявив глава держави.

Як повідомляв Укрінформ, за першу добу після активації у Приват24 оформлення цифрової картки «єПідтримка» клієнти банку відкрили понад 1 млн таких карток для отримання державної допомоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *