Президент Володимир Зеленський вважає, що вручення п’ятому президенту України Петру Порошенку підозри у справі про постачання вугілля з тимчасово окупованих територій не вплине на ситуацію всередині держави.
Про це він заявив під час спілкування зі ЗМІ у селі Гута на Івано-Франківщині , повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Я про це не думаю, по-перше, що там було виписано. Це виписують правоохоронні органи. Я не думаю, що це буде впливати на ситуацію всередині нашої держави”, – відповів Зеленський на запитання щодо вручення підозри Порошенку.
Водночас він додав, що на ситуацію всередині держави, як правило, впливають фінансові групи.
“Він (Порошенко — ред.) є однією з цих фінансових груп, ми розуміємо, вони звозять людей, ми це бачимо, це ж відкрита інформація, це ж не брехня, звозять з різних областей. Десь хтось хоче його підтримати, більшості дають таку можливість – непростий час, люди хочуть заробити копійку. Хтось так приходить, хтось за своєю волею це робить”, – сказав глава держави.
Він підкреслив, що у справі мають розбиратися правоохоронні органи і суд.
“Думаю, люди розуміють, що відбувається. І мені здається, що згодом люди розуміють, хто є хто, як працює телебачення, ЗМІ чи як працює вулиця. Ми це все бачимо. Принаймні, можу сказати, що держава наша не сліпа і точно починає крок за кроком розбиратися”, – додав Зеленський.
Як повідомляв Укрінформ, виконувач обов’язків Генпрокурора Олексій Симоненко 20 грудня підписав повідомлення про підозру експрезидентові Петру Порошенку у справі про постачання вугілля з тимчасово окупованих територій.
За даними ДБР, Порошенко підозрюється у тому, що “діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема, з-поміж представників вищого керівництва Російської Федерації, сприяв діяльності терористичних організацій “ЛНР” та “ДНР”. Політика викликають на допит у четвер, 23 грудня.
У вересні-листопаді 2021 року у цьому провадженні повідомлено про підозру ще одному із чинних народних депутатів та колишньому міністру енергетики.
Вони підозрюються у купівлі за державні кошти в ОРДЛО вугілля. На думку слідства, своїми діями фігуранти поставили енергетичну сферу України у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій, що, своєю чергою, підірвало економічну безпеку держави у 2014-2015 роках, позбавило можливостей для диверсифікації джерел постачання енергоресурсів, а також надало РФ ширші можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України і ведення проти неї підривної діяльності.
Провадження здійснюється за ч. 1 та ч. 3 ст. 258-5 (Фінансування тероризму), ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) та ч. 1 ст. 258-3 (Сприяння діяльності терористичної організації) ККУ.