“Можливо не функціонуватиме ніколи”: Вітренко про долю “Північного потоку – 2”

У “Нафтогазі” припускають, що газопровід “Північний потік – 2” не запрацює ніколи.

Газопровід “Північний потік – 2”, після запуску якого Україна може втратити транзит “блакитного палива” до Європи, швидше за все, не буде введено в експлуатацію у першій половині 2022 року. При цьому є ймовірність, що дана магістраль не функціонуватиме ніколи, тому що від Кремля зажадали виконання чітких правил.

Таким прогнозом поділився голова правління “Нафтогазу України” Юрій Вітренко в інтерв’ю “РБК-Україна”

За словами співрозмовника, процес сертифікації “Північного потоку – 2” затягується, у кращому разі для “Газпрому” трубопровід запустять у другій половині наступного року. Водночас у “Нафтогазі” припускають варіант, за якого цей газопровід взагалі не запрацює.

Вітренко зазначає, що Путіна поставили перед вибором: чи дотримання європейського законодавства в енергетичній сфері, чи “Північний потік – 2” не буде введено в експлуатацію ніколи. Мета – змусити Кремль демонополізувати експорт газу з РФ, щоб зникла навіть можливість використати паливо як геополітичну зброю.

Глава “Нфтогазу” не вважає, що з початком роботи “Північного потоку – 2” ціни на газ у Європі поповзуть униз, оскільки завдання Путіна – запустити зазначений трубопровід не відповідно до існуючих у Європі норм, а підсадити європейських споживачів на довгострокові контракти, які були б прив’язані до ринку, хабам, споту.

Навпаки, після введення в експлуатацію “Північного потоку – 2” Росія припинить постачання газу через ГТС України, що ще більше ускладнить ситуацію в енергетичній сфері Європи, заявив Вітренко.

За матеріалами dialog.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *