«Не рoбити з Росії вoрoга». Головна опозиціонерка Білорусі зробила дивну заяву

Лідерка білоруської опозиції заявила, що незалежності Білорусі загрожує лише Олександр Лукашенко

Світлана Тихановська заявила, що бачить в Росії сусіда, а не ворога. «Це риторика режиму, що ми шукаємо в Кремлі ворога. Нам вороги не потрібні, ми шукаємо союзників», – переконує лідерка білоруської опозиції. Про це опозиціонерка заявила під час відкритої розмови з білорусами 23 грудня.

Крім Тихановської, в розмові взяли участь радник Франак Вячорка, глава Кабінету представників Валерій Ковалевський та керівник відділу зовнішніх зв’язків Олександра Логвінова. Вони відповіли на запитання, які впродовж прямого ефіру міг поставити кожен охочий. Фрагмент відео відкритої розмови на своїй сторінці у Facebook оприлюднив білоруський журналіст, нині – політичний біженець Дмитро Галко.

Справжня загроза для незалежності Білорусі, на думку опозиціонерки, іде від Олександра Лукашенка. «Тому наше завдання – це розірвати зв’язок між президентом Росії та нелегітимним президентом Білорусі, але ніяк не робити з Росії ворога. Ми нікуди один від одного не подінемось. Ми завжди будемо сусідами. Навіщо нам вороги по сусідству?» – наголосила Тихановська.

Одне із запитань стосувалось України. Тихановській нагадали, що наша країна також не шукала ворогів, але Росія все одно прийшла на її землю вбивати її людей. Втім, опозиціонерка риторики не змінила. «Ми чудово це розуміємо. Але наразі загроза йде лише від Лукашенка. Це він може продати нашу незалежність, він може здати наш суверенітет», – переконана Тихановська. При цьому вона усвідомлює, хто стоїть за Лукашенком. «Я розумію, що нині Кремль підтримує режим, але все може змінитись. Цілеспрямовано робити з сусідньої країни ворога ми не будемо», – наголосила опозиціонерка.

Зазначимо, масові протести в Білорусі почались більше року тому – в серпні 2020-го. Одразу після виборів президента, на яких вкотре начебто переміг Лукашенко. Наразі ні багатотисячні мирні марші протесту, ні кілька пакетів західних санкцій не змогли вплинути на владу в Білорусі: політв’язнів стає дедалі більше, тривають обшуки і затримання.

Нагадаємо, 14 грудня у Білорусі суд виніс остаточний вирок у справі опозиційних громадських діячів. Опозиційний блогер, політик, чоловік переможниці президентських виборів 2020 року у Білорусі Світлани Тихановської Сергій Тихановський був засуджений до 18 років колонії посиленого режиму. Члени команди Світлани Тихановської на цих виборах Артем Саков та Дмитро Попов отримали по 16 років ув’язнення. Політик Микола Статкевич засуджений до 15 років в’язниці. Блогери Володимир Циганович та Ігорь Лосик отримали 14 та 15 років ув’язнення відповідно.

Джерело: Главком

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *