Дуже рідкісне явище: в Чернігові під час сильного снігопаду раптово в небі пролунав грім з блискавкою

Мешканці Чернігова вранці 25 грудня побачили рідкісне погодне явище – рясний снігопад, який супроводжувала справжня гроза з громом та блискавками.

Як розповідала ВВС News Україна очевидиця подій Олена Лазун, небо потемніло, почався сильний вітер, сніг сипав “стіною”, з вікна не було видно сусідню багатоповерхівку за 30-40 метрів.

“А потім раптово пролунав гучний вибух і щось блиснуло за вікном. Моя перша думка була, що це, можливо, щось десь вибухнуло – у будинку чи на підприємстві. Настільки це було несподівано – взимку, під час такого снігопаду – і раптом грім! Це було наче в якомусь фантастичному фільмі”, – додала Олена.

За її словами, стихія вщухла через 10-15 хвилин і за годину вже сяяло сонце і вітер стих.

Однак незвичайна для грудня природна подія встигла налякати мешканців міста.

“Старші люди кажуть, що це така прикмета народна – якщо грім у грудні, то буде дуже сувора зима. В соціальних мережах багато пишуть про те, що це поганий знак, він пророчить, мовляв, війну. Одна моя знайома каже, що вже бачила такий грім та блискавку взимку багато років тому, і тоді нічого надзвичайного ні в країні, ні в місті не трапилось”, – розповіла Олена Лазун.

Метеоролог Юрій Сібірцев підтверджує, що зимова гроза – досить рідкісне явище, але має своє природне пояснення.

“Під час проходження куповодощової хмари спостерігався гуркіт грому, сильний заряд снігу та поривчастий вітер. Синоптична ситуація – улоговина з холодним фронтом”, – написав метеоролог у Facebook і додав фото.

погода

Джерело: bbc

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *