Мирослав Гай: У Нью-Йорк Таймс вийшла розгромна стаття про Україну та Команду Зеленського.

У Нью-Йорк Таймс вийшла розгромна стаття про Україну та Команду Зеленського.Я не згоден з частиною висновків, але її прочитають в усьому світі і тому варто знати, що про нас пишуть. Даю технічний український переклад. Посилання на оригінал.

Оскільки російська загроза нависає, український уряд не викликає сміху Колишній актор Володимир Зеленський оточив себе радниками зі своєї старої комедійної трупи. Без жартів. Володимир Зеленський у 2019 році, до того, як він став президентом, вів своє гумористичне шоу «Ліга сміху».

Володимир Зеленський у 2019 році, до того, як він став президентом, веде своє комедійне шоу «Ліга сміху».

Ендрю Е. Крамер Ендрю

Е. Крамер 25 грудня 2021 року.

КИЇВ, Україна — Нації обирали своїх лідерів з багатьох галузей, включаючи військову та наукову, але український уряд може бути першим, хто скористався телевізійною та кінокомедією.

До того, як звернутися до політики, президент Володимир Зеленський був телевізійним актором і коміком, і він розмістив союзників з подібними історіями на ключових посадах в усьому уряді, включаючи головних радників, законодавців, адміністраторів і навіть керівника розвідки.

У той час, коли Росія нарощувала сили на кордоні з Україною, а страх перед вторгненням посилився, пан Зеленський оточував себе людьми, залученими з його комедійної студії «Квартал 95». Мало хто має досвід дипломатії чи війни.

«Є ризик того, що люди не мають ваги, не мають досвіду», – сказала в інтерв’ю Орися Луцевич, директор програми вивчення України в Chatham House у Лондоні. «Я б не хотів бути в кімнаті, коли є лише пара хлопців, які знають, як знімати відео. Це не мирний час. Це час війни».

Пан Зеленський був обраний аутсайдером нефункціональної, часто корумпованої політики України два роки тому, і, намагаючись обійти її запеклі ворожнечі та непрозорі мотиви, він започаткував такий неортодоксальний уряд, яким був він сам. Політологи кажуть, що він призначав колег ветеранів комедійної індустрії, покладаючись на особисту лояльність, а не на досвід чи створюючи коаліції в крихкій українській демократії.

Bihus, український новинний сайт розслідувань, нарахував три десятки людей, пов’язаних із комедійною студією пана Зеленського та його сім’єю, які зараз в уряді, в тому числі на посадах національної безпеки в розвідувальному відомстві оборони, якому доручено стежити за нарощуванням Росії.

Пан Зеленський неодноразово відкидав звинувачення в легковажності, а союзники стверджують, що його комедійний фон і кричущий гумор насправді є політичним надбанням. Україна веде війну проти підтримуваних Росією сепаратистів з 2014 року, задовго до того, як Зеленський вступив на посаду.

Сьогодні Росія зібрала війська на півночі, сході та півдні. Сполучені Штати оприлюднили розвідувальні дані, які показують, що російські військові мають військовий план, який передбачає вторгнення до 175 000 військовослужбовців, яке українські військові, незважаючи на надане США обладнання та навчання, не зможуть зупинити. (Ще й як зможемо – коментар перекладача) Американські чиновники заявили, що незрозуміло, чи вирішив президент Росії Володимир Путін здійснити вторгнення.

Росія вимагала від НАТО зобов’язатися утримуватися від будь-якої експансії на схід, щоб Україна припинила розміщення зброї НАТО і щоб Київ підтримався російських умов для врегулювання війни на сході України.

Нарощування ставить уряд пана Зеленського в горнило дипломатії та військової позиції, яка включала військові польоти США та Європи поблизу кордонів Росії в Чорному морі та відеодзвінок між президентом Байденом і паном Путіним.

Військові аналітики описали низку сценаріїв конфлікту, включаючи обмежене застосування сили Росією. Але повне вторгнення стане найбільшою військовою акцією в Європі з часів Другої світової війни, посилить розрив континенту між Сходом і Заходом і вб’є незліченну кількість солдатів з обох сторін, а також цивільних осіб в Україні.

Навряд чи це безтурботний момент, але комедія була невід’ємною частиною політичного сходження та персони пана Зеленського, і його прихильники відстоюють її актуальність під час кризи. На телебаченні він зіграв шкільного вчителя, чию тираду проти корупції знімають його учні, з’являється в Інтернеті й стає вірусним, що приводить його до президентства.

Під час кампанії життя, що імітує мистецтво, пан Зеленський назвав свою політичну партію на честь свого телевізійного шоу «Слуга народу». Актори, режисери та керівники ЗМІ очолили партію і пішли за ним до влади. Голова Адміністрації президента Андрій Єрмак був медіа-юристом і кінопродюсером. Директором студії «Квартал 95» був керівник внутрішньої розвідки Іван Баканов. Головний радник президента Сергій Шефір був сценаристом і продюсером, серед яких були популярна романтична комедія «Вісім перших побачень» і телесеріал «Сват».

Роман Грищук очолив комедійне шоу під назвою «Мама зірвала», перш ніж здобути місце в парламенті від партії пана Зеленського. Як і інші коміки при владі, він не вибачається.

«Гумор — це ознака інтелекту», — сказав він в інтерв’ю. «Почуття гумору – це дар».

У міжнародних відносинах України “це дійсно перевага”, – додав він. «У дипломатії гумор завжди є інструментом. Ви можете задати правильний тон жартом».

Але думка, що владою керують лише коміки, є «стереотипом», який пропагують опозиційні партії, зазначив пан Грищук, зазначивши, що багато некоміків також служать. Щоб не грати на цю критику пана Зеленського, він сказав, що вже два роки не розповідав жартів публічно, а в інтерв’ю категорично відмовився від цього.

“Це буде використано проти нас”, – сказав він.

Пан Зеленський жартував, іноді в напружені моменти. У липні пан Путін написав есе, в якому описує Росію та Україну як одну націю, текст, який пропонує виправдання для об’єднання країн. У ньому описувалися братські узи. Пан Зеленський відповів: «Як Каїн і Авель».

Він також жартівливо сказав про трактат пана Путіна, який містить приблизно 5000 слів, який заглиблюється в історію середньовіччя, і, здавалося, у російського президента було багато часу.

«Вони думають по-іншому», – сказав Тимофій Милованов, колишній міністр економіки, про ветеранів комедійної студії. «Вони мислять драматургією. Вони думають: «Хто лиходій, хто герой, які американські гірки емоцій?»

За зачиненими дверима пан Зеленський та його соратники зазвичай серйозно підходять до зустрічей, – казали в інтерв’ю колишні помічники та міністри. Жартують ветерани комедії, але не більше за інших у залі. «Просто вони кращої якості, ніж коли я намагаюся пожартувати», – сказав пан Милованов, економічна спеціальність якого – теорія контрактів. Сергій Притула, комік і ведучий телевізійного шоу «Україна має талант», сказав, що проблема не в комедійності, а в тому, що Зеленський покладався на лоялістів.

«Ми всі десь працювали», – сказав пан Притула, який оголосив про плани заснувати власну політичну партію під керівництвом коміка, щоб конкурувати з паном Зеленським. «Питання таке: чи готові ви, як політик, оточувати себе людьми, які не просто лояльні, а й мають досвід?»

Крім загального відчуття, що помічники пана Зеленського вийшли за межі своєї глибини, критики вказують на те, що вони називають тривожними помилками в національній безпеці.

За даними Bellingcat, слідчої групи з відкритим джерелом, колишній медіа-юрист пан Єрмак наказав необдумано відкласти операцію конфіденційної розвідки у 2020 році, яка могла захопити десятки російських найманців. Затримка зупинила операцію. А критики вказують на рішення цього року спрямовувати гроші, зібрані за рахунок державних позик, не на військові витрати, а на підписний внутрішньополітичний проект пана Зеленського, ініціативу з будівництва доріг під назвою «Велике будівництво», яку контролює Кирило Тимошенко, колишній директор компанії з виробництва відео. , Good Media.

Українські воїни тренуються цього місяця під Києвом. Оскільки Україна готується до можливої ​​війни з Росією, наростає занепокоєння через недосвідченість найближчого оточення пана Зеленського.

Член опозиційної партії «Європейська солідарність» Володимир Ар’єв пожартував, що тепер це виділення послужить «для того, щоб поїздка до Києва була комфортнішою для російських танків».(Мова іде про гроші на Велике Будівництво – коментар перекладача)

Оскільки Україна готується до можливої ​​війни з Росією, зросло занепокоєння, що недосвідченість оточення пана Зеленського може мати жахливі наслідки, і не лише для їхньої країни. Дилетантський хибний крок може стати приводом для війни, яка значно погіршить тертя між Росією та Сполученими Штатами.

Дмитро Разумков, якого у жовтні усунули з посади спікера парламенту — і замість нього прийшов Руслан Стефанчук — сказав, що призначення пана Зеленського діячами шоу-бізнесу зрадило передвиборній обіцянці збалансувати свій уряд із технічними експертами. Пан Стефанчук також є юристом.

«Ми сказали: «У тих сферах, де ми не маємо досвіду, повинні втрутитися люди, які розуміють», – сказав пан Разумков, який раніше був прихильником пана Зеленського, але почав критикувати його за те, що він привів невдач міністрів і помічників. Призначення на керівні посади тепер відбуваються «на основі лояльності до президента та його оточення», сказав пан Разумков. «Це комфортний спосіб працювати на президента, але не на країну» під час військової загрози.

«Ми прийшли на комедію, — сказав пан Разумков про українську політику за пана Зеленського, — і закінчили перегляд фільму жахів. Це зовсім не смішно».

Мирослав Гай

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *