“Тут нe мiсцe пiaру тa пeрeсмuкувaнням”: Мiноборонu нe сподобaлось, що у Клuчкa створюють тeриторіальну оборону..

У міноборони заявили, що місцева влада не створює штаби територіальної оборони, а лише бере в них участь. Так там відреагували на наміри київської влади створити такі штаби.

Міноборони пояснило, що згідно з законом “Про основи національного спротиву” Сили територіальної оборони формують військові, а не міська влада.

“А міські та сільські голови роблять свій внесок у забезпечення належної матеріальної бази. Мають бути приміщення, електрика, вода, тепло, чисті вулиці, вирішені інші супутні питання. І ми вдячні за підтримку, яка вже надається”, – сказав міністр оборони Олексій Резніков.

У понеділок під час наради з правоохоронцями київська влада заявила, що у столиці створюють штаб територіальної оборони.

За словами мера Віталія Кличка, у разі нападу Росії на Україну влада повинна мати чіткий план, відпрацьовані координацію та дії всіх служб.

У міністерстві ж пояснили, що будь-які структури, створені місцевою владою, не входять до складу сил територіальної оборони Збройних сил України.

“Тут не місце піару та пересмикуванням. Ми усі спільно маємо працювати заради інтересів України, кожен – у межах своїх повноважень”, – сказав міністр оборони Олексій Резніков.

Чиновники закликали місцеву владу “не допускати неузгоджених кроків та заяв”, які суперечать закону, можуть ввести людей в оману та нашкодити державі.

То чи створять штаб територіальної оборони?

кличко

У міноборони заявили, що необхідна база для практичного втілення закону “Про основи національного спротиву” буде створена вже з 1 січня.

“Не буде жодних пауз, пришвидшиться системна робота”, – підкреслив Резніков.

Щоб не допустити помилок та самовільних дій, після затвердження підзаконних актів міністерство організує навчання місцевих керівників.

“Командуванням сил територіальної оборони за безпосередньої участі командирів військових частин у регіонах будуть вирішуватися питання, у тому числі — щодо добровольчих формувань територіальних громад”, – сказав головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний.

Ще влітку Верховна Рада проголосувала за нову структуру територіальної оборони та створення руху опору в країні.

Територіальна оборона має бути по всій території України поза межами бойових дій, а рух опору – на тимчасово окупованій території.

Війська тероборони – це фактично легка піхота, яка може допомагати основним силам ЗСУ охороняти важливі об’єкти або кордон, чергувати на блокпостах або ж протидіяти диверсантам чи іншим незаконним групам на своїй території.

Інша функція тероборони – допомога при надзвичайних ситуаціях.

Джерело: bbc.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *