Петро Порошенко: “Навесні на рахунках «Нафтогазу» було понад 2 мільярди доларів, за які треба було купити газ вдесятеро дешевше, ніж зараз..”

Про це сказав у ексклюзивному інтерв’ю з Ларисою Губіною, записаному для «5 каналу». Я також нагадав, що вперше за всю історію завдяки моїм директивам Україна подала до суду на російський «Газпром» і виграла 4,5 млрд доларів.

Коли ми оголосили енергетичну незалежність, я видав директиви подати в суд на РАО «Газпром». Ми цей суд виграли і отримали 4,5 мільярди доларів. З яких 1,5 мільярди були зараховані за сплату попереднього спожитого газу. На рахунках «Нафтогазу» було понад 2 мільярди доларів, які були передбачені не на корупційні оборудки «Великого крадівництва», не на корупцію, на закупівлі медичного обладнання — за них треба було купити газ.

Ми, на відміну від Сербії, Молдови маємо підземні сховища, де ми могли закачати навесні цього року 25-27 мільярдів кубів. Газ тоді коштував 100-200 доларів — у 10 разів дешевше, ніж сьогоднішня ціна. За рік немає цих 2 мільярдів, вони зникли. Бо їх забрав хто? Зеленський. Вітренко підписав заявку офіційно на уряд, аби покрити ці розриви, йому потрібно ще 5 мільярдів доларів.

За моєї каденції я зробив НАК «Нафтогаз» прибутковим. Функціонування було максимально прозорим. І наглядова рада існувала. На кожне питання існувала відповідь. У мене питання: сьогодні хто несе відповідальність за втрату, збитки або крадіжку — виберіть будь-яку назву — 7 мільярдів доларів.

Пане Зеленський, якщо не називаєте і не притягаєте до відповідальності тих, хто скоїв цей злочин, то це означає, що це питання безпосередньо до вас. Ви сприяли тому, що ці долари були вкрадені.

Сьогодні ціна газу для промислових підприємств вже в окремі дні складає 50 тисяч гривень за тисячу кубів. Хочу наголосити, що в Сербії газ коштує 250. Навіть в Молдові 450. А яке українське виробництво експортного спрямування буде конкурентноздатним, якщо ви змушуєте внаслідок вашої безпорадності платити 2 тисячі доларів?

Це означає, що підприємства мають зупинитися, підприємства звільнять або відправлять у вимушену відпустку працюючих. Це означає, що вони припинять платити податки. І це означає величезну економічну, соціальну і безпекову кризу. Чи реальний цей сценарій? На жаль, так.

За те, що Зеленський і все це його оточення з «95 кварталу» довели країну «до ручки», має бути відповідальність. Ви взяли на себе право приймати рішення, несіть і відповідальність. Поки що від цього страждає лише український народ, лише українська економіка і безпека.

За матеріалами Петро Порошенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *