У Франції у новорічну ніч спалили майже 900 авто, затримані сотні людей. Фото і відео

У Франції в ніч на 1 січня хулігани спалили 874 автомобілі. Правоохоронці затримали 441 порушника правопорядку, із них 381 помістили під варту.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ країни Жеральд Дарманен, передає La Depeche. Глава відомства наголосив, що кількість спалених машин зменшується порівняно з попередніми роками. Зокрема, у 2019 році було знищено понад 1,3 тисячі авто.

Водночас кількість затримань у новорічну ніч у Франції зросла. Два роки тому було затримано 376 осіб, а поміщено під варту 314. Міністр також відзначив зниження випадків нападу на співробітників поліції.

“Кількість спалених автомобілів зменшується порівняно з попередніми роками, як і кількість нападів на співробітників поліції”, – заявив він. Дані за минулий рік міністр не навів, тому що у Франції через пандемію діяла комендантська година.

Правоохоронці затримали 441 порушника правопорядку
  • у столичному районі Страсбурга було підпалено 87 автомобілів, поліція заарештувала шістьох осіб;
  • у департаменті Івелін згоріло 36 автомобілів, а на співробітників поліції нападали 17 разів. Правоохоронці заарештували 10 осіб;
  • у Ліоні пожежники виявили майже сотню згорілих автомобілів;
  • у Тулузі було підпалено близько десяти машин.

Навіщо французи палять машини?

“Традиція” спалювати машини у новорічну ніч зародилася в 1988 році в Страсбурзі, де підлітки з бідних кварталів пускали саморобні петарди, і деякі з них потрапляли в автомобілі. Влада намагалася заборонити використання салютів, проте це не допомогло. Соціологи вважають, що так бідна молодь намагалася самовиразитись.

Крім того, нове дихання “кримінальна традиція” отримала після подій 2005 року, коли двох підлітків-мігрантів, які тікали від поліції, було застрелено правоохоронцями. Після цього інциденту хулігани спалювали сотні авто, припаркованих на ніч на вулицях у передмісті Парижа та інших міст.

Джерело: OBOZREVATEL

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *