У дoчки Назарбаєва знaйшли oсoбняк у Лoндoні, нерухомiсть у Дубаї та лiтак зa $25 млн – ЗМІ

Дочка колишнього президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва 41-річна Алія виявилася власницею розкішного літака та особняка в Лондоні (Великобританія). Ці покупки жінка зробила після того, як вивела з країни в офшори 220 мільйонів фунтів стерлінгів (298,7 млрд доларів) особистого статку.

Як повідомляє The Sundays Telegraph, будинок у Хайгейті на півночі столиці Британії вартістю 8,75 мільйонів фунтів стерлінгів (12 млн дол) вона придбала з метою отримання британської посвідки на проживання. А літак Challenger Bombardier за 18 мільйонів фунтів стерлінгів (25 млн дол) був куплений, коли Назарбаєва доручила двом фінансовим консультантам перевести гроші в офшорні трасти та компанії з Ліхтенштейну на Британські Віргінські острови. У межах цього переказу в 2006 році також було придбано нерухомість у Дубаї вартістю 14 млн доларів.

Про всі ці операції стало відомо, коли Назарбаєва посварилася з фінансовими консультантами, звинувативши їх у нечесності та незаконному привласненні коштів, а також обмані та необґрунтованому збагаченні. Жінка подала на них до суду в Лондоні на 165 мільйонів фунтів стерлінгів до того, як справу було врегульовано конфіденційною угодою.

Алія Назарбаєва вивела в офшори сотні мільйонів доларів

Алія – молодша дочка 81-річного Нурсултана Назарбаєва, президента Казахстану протягом 28 років до 2019 року. Згідно зі спільною думкою, його сім’я зберегла владу, незважаючи на те, що політик пішов у відставку три роки тому.

Нова інформація відкрилася на тлі загибелі десятків людей, пограбування та підпалів громадських будівель у всьому Казахстані. Ходили чутки, що Назарбаєва планувала поїхати в Дубай зі своїм батьком, коли він намагався втекти від цивільних заворушень у країні, і що вона може використати нерухомість у Лондоні як безпечну базу.

Дочка експрезидента Казахстану найбільш відома тим, що займається моделюванням дизайнерських прикрас, просуванням свого бренду одягу та володінням салоном краси в Алмати. Крім того, сім’я давно має фінансові зв’язки із Великобританією.

Нагадаємо: протести в Казахстані розпочалися 2 січня 2022 через подорожчання зрідженого газу. Масові протести охопили майже всі міста. Мітингувальники домоглися обіцянки знизити ціни і почали вимагати політичних реформ.

Вже 5 січня Нурсултан Назарбаєв залишив посаду голови Ради безпеки, замість нього посаду обійняв президент Касим-Жомарт Токаєв. Після цього в місті Талдикорган Алматинської області Казахстану протестувальники знесли пам’ятник першому президентові Назарбаєву. Виявилося, що він був порожній усередині. Користувачі мережі почали відпускати жарти з цього приводу та дорікати владі за економію на пам’ятнику. Назарбаєва вони назвали порожнім королем.

Джерело: OBOZREVATEL

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *