У Конгресі США хочуть надати Україні статус країни “НАТО-плюс”: що це означає

Американські конгресмени-республіканці планують внести законопроєкт, яким Україна оголошується країною “НАТО-плюс”. Він дозволить суттєво збільшити військову допомогу.

Про це пише “Голос Америки”. Також документ ініціює перевірку доцільності оголошення Росії державою-спонсором тероризму.

Статус країни “НАТО-плюс” дозволяє у прискореному режимі розглядати питання продажу оборонних товарів та послуг. Також, окрім військової допомоги, він передбачає потужнішу дипломатичну підтримку.

За словами головного спонсора законопроєкту і провідного республіканця у комітеті Палати представників із закордонних справ Майкла Маккола, за допомогою дипломатії мало чого вдасться досягти, якщо не підходити до неї з позиції сили.

“(Президент Росії) Володимир Путін повинен зрозуміти, що Конгрес не допустить відновлення сфери впливу Росії і відмови від України”, – сказав він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, США виділили Україні додаткову військову допомогу у розмірі 200 мільйонів доларів. Рішення було ухвалено ще у грудні 2021 року.

Також Литва збільшила військову допомогу нашій країні. Вона передбачає більше інструкторів, закупівлю обладнання для військових та їхнє лікування у країні.

Джерело: OBOZREVATEL

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.