“Цілковите мовчання у ЗМІ, все, як має бути. Китай сказав – і Путін свої війська забрав”, – Піонтковський

Минулий тиждень був найгіршим тижнем для Путіна, а водночас позитивним для України. Про це заявив політолог Андрій Піонтковський у програмі “Студія Захід з Антоном Борковським”, передають Патріоти України.

“Це був історичний тиждень, найгірший тиждень для кремлівського диктатора – він зазнав двох великих геополітичних поразок: на Заході і на Сході”, – зауважив Піонтковський.

Щодо першої поразки, то вона, за словами експерта, полягає в тому, що Захід дуже твердо відповів на ультиматум Путіна. Що важливо – ситуація у Вашингтоні змінилася, там перемогла проукраїнська позиція.

“Ми раніше докладно говорили з вами про те, що там продовжується боротьба двох ліній – помічника президента з безпеки Саллівана і прихильника захисту України держсекретаря Блінкена, якого підтримує міністр оборони Остін. Так от, лінія Блінкена цілком перемогла. Головною історичною подією у Вашингтоні був лист 25 найбільших американських дипломатів. Це лист, формально спрямований у Білий дім, але адресований одній людині – Саллівану. Дипломати прямо звинувачують його в потуранні російській агресії. Ба більше, він був змушений піти на zoom з ними, намагався виправдовуватися. І от після цієї “виволочки”, яку йому влаштували 25 дипломатів, він просто зник з публічного поля, а всі політичні заяви артикулював Блінкен. Тобто вагання Заходу закінчилися у Вашингтоні, і він зайняв дуже тверду позицію. Ми не знали точно, коли лінія Блінкена переможе остаточно лінію Саллівана, але це було неминуче, адже якщо в адміністрації Байдена були якісь порівняльні позиції, то поза адміністрацією – в Конгресі, в політикумі, була переконлива перевага проукраїнської сторони”, – наголосив Піонтковський.

Інша поразка Путіна – на Сході, в Казахстані. На переконання політолога, Москва була змушена оголосити про виведення інтервентів з території Казахстану, оскільки Китай жорстко продиктував і Токаєву, і Путіну, що там його зона впливу.

“Що цікаво в російській медіасфері – звісно, вся ця імперська публіка, пропутінська сволота, заскочені таким кроком, вони між собою в соцмережах обурюються, проте їм заборонено виходити з якимсь обговоренням цього сюжету на центральному телебаченні. Цілковите мовчання, все, як має бути. Великий Китай сказав – і Путін свої війська забрав. От ця авантюра йому дорого коштуватиме”, – додав Піонтковський.

Джерело: Еспресо.ТV

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *