Остaнній раз тaке робили перед великою вiйнoю: Кpeмль неочікувaно розпочaв екстрену евaкуацію свoїх дипломатів з Укpаїни — ЗМІ

Американські ЗМІ повідомляють, що за тиждень до початку дипломатичних зустрічей між Росією з одного боку та США з НАТО з іншого російське посольство почало евакуювати своїх дипломатів із Києва. Так, 5 січня 18 людей – переважно діти та дружини російських дипломатів вирушили до Москви. Зі свого боку російське посольство в Україні заперечує цю інформацію.

Також джерела в СБУ кажуть, що найближчими днями ще близько 30 людей планують евакуювати з Києва та консульства у Львові. Крім того, дипломатам у двох інших російських консульствах було наказано підготуватися до виїзду з України. Про це повідомляє видання The New York Times із посиланням на анонімного співробітника Служби безпеки.

Водночас українські та американські урядовці неоднозначно інтерпретують такі дії Росії. Евакуацію дипломатів розцінюють і як частину пропаганди, і частково як підготовку до вторгнення РФ на територію України. Крім того, джерела стверджують, що евакуація російської дипломатії планувалася ще наприкінці минулого року.

«У нас є інформація, яка вказує на те, що російський уряд готувався до евакуації членів їхніх сімей із посольства Росії в Україні наприкінці грудня та на початку січня», – йдеться у заяві офіційного представника США.

Водночас Telegram-канал «РИА Новости» повідомляє з посиланням на Міністерство закордонних справ РФ, що російське посольство в Києві працює в штатному режимі.

Як повідомляв OBOZREVATEL, прессекретар президента Російської Федерації заявив, що після двох раундів переговорів РФ зі Сполученими Штатами Америки та НАТО були розбіжності, що може говорити про їхній «поганий» результат. Також Дмитро Пєсков додав, що Альянс не має права вказувати Росії, як переміщувати війська на своїй території.

Раніше повідомлялося, що Російська Федерація відновила масштабне перекидання військової техніки та груп особового складу до території південно-східних кордонів України. Ешелони із озброєнням рухаються у бік нашої країни від Бурятії до Приморського краю.

Зазначимо, що 12 січня у Брюсселі відбулося засідання Ради Росія – НАТО. Під час зустрічі представники Російської Федерації та 30 держав-членів Північноатлантичного альянсу обговорили серед іншого три головні питання, зокрема стосовно України.

Також 9 січня у Женеві відбулися попередні консультації делегацій РФ та США. Російську сторону представляли чиновники МЗС та Міноборони, а очолював делегацію заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков. Від Штатів на зустрічі була заступниця держсекретаря США Венді Шерман та її команда.

Після переговорів у МЗС Росії визнали, що НАТО, найімовірніше, не дасть країні так званих гарантій безпеки. Там також заявили, що Північноатлантичному альянсу потрібно «збирати манатки та повертатися на рубежі 1997 року».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.