«Нафтогаз» шукає постачальників соломи для своїх ТЕЦ

Енергокомпанія хоче перевести свої ТЕЦ на солому

Дочірня компанія НАК «Нафтогаз України» – «Нафтогаз Тепло», яка отримала в управління низку ТЕЦ, не збирається застосовувати у виробництві цих підприємств газ, а переводить їх на біосировину. Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» заявив керівник ТОВ «Нафтогаз Тепло» Віталій Михайльо.

За словами представника «Нафтогазу», компанія збирається здійснювати виробництво тепла з максимальною часткою відновлювальних джерел енергії.

«Ми зараз знаходимося в режимі формулювання моделі партнерських відносин: є, наприклад, малий місцевий бізнес, який знатиме, що компанії для вироблення тепла та електроенергії щороку потрібна певна кількість біосировини. Нехай це буде щепа чи солома. Це ще може бути спеціально перероблене сміття», – зазначив Михайльо.

За словами керівника «Нафтогаз Тепло» це може стати взаємовигідним бізнесом як для компанії, так і для місцевих підприємців. Останні можуть інвестувати й будувати свій сталий бізнес на поставках соломи та іншої біосировини «дочці» найбільшої газовидобувної та газопостачальної компанії України (до складу «Нафтогазу» входить «Укргазвидобування», яке здійснює видобуток основних обсягів українського газу, – ред.).

За словами Михайльо, отримані в управління ТЕЦ почнуть переводити на відновлювальні джерела енергії приблизно в кінці квітня поточного року.

«Ми нічого не вигадуватимемо. Зараз вивчаємо кращі європейські практики. Особливо Данію, яка є лідером у ВДЕ: приблизно 70% теплової енергії вони отримують з ВДЕ та біомаси. Приклад модернізації данського міста Орхус, другого найбільшого міста Данії. Громада мала станцію на вугіллі й за вісім років вона стала зовсім іншою: отримала генерацію за допомогою теплового насоса, вітрогенерацію та генерацію зі спалювання біомаси. А найголовніше – тариф для споживача не зріс», – зазначив Михайльо.

Нагадаємо, із листопада 2019 року «Нафтогаз» отримав в управління від АРМА (Агентство з розшуку активів) Новояворівську та Новороздільську ТЕЦ і ТКЕ (Львівська область).

Крім того, Кабмін передав «Нафтогазу» пакети акцій, що належать державі в Криворізькій ТЕЦ, Одеській ТЕЦ, Дніпровській ТЕЦ, Миколаївській ТЕЦ та Херсонській ТЕЦ. «Нафтогаз» також отримав майновий комплекс ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ».

Останні «Нафтогаз» розраховує отримати у власність. Відомо, що Кабмін доручив Фонду державного майна припинити процес приватизації Миколаївської ТЕЦ і вилучити з переліку об’єктів великої приватизації інші передані «Нафтогазу» теплоелектроцентралі.

Як відомо, три кілограми соломи своїми теплотворними якостями еквівалентні кубометру газу.

Джерело: Главком

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *