Ось все i спливло! Стало відомо звiдки i на який термін пeрeкидають рoсiйських вiйськових у «вiдрядження»

Частина російських військ, які перекидають із Сибіру та Далекого Сходу, розташовані за 40 км від кордону з Україною. Вони проаналізували відео переміщення техніки, опубліковане в соцмережах, та коментарі під ними. Деякі люди заявляли, що їх рідних відправили до «відрядження» чи «на навчання», з’ясували журналісти-розслідувачі Conflict Intelligence Team, які аналізували відео про пересування військ та коментарі під ними.

Журналісти Радіо Свобода також поспілкувалися з частиною коментаторів докладніше.

Розслідувачі проаналізували кілька нових відео про розгортання техніки, що з’явилися в TikTok за останній тиждень, і зібрали коментарі під трьома відео, в яких йшлося про відправку контрактників (переважно зі Сходу Росії) «на відрядження» або «на навчання».

Так, наприклад, у коментарях згадується про переміщення бригади управління з Амурської області (біля кордону з Китаєм) до Білорусі начебто на навчання, заплановані на 10-20 лютого. Також журналісти помітили багато коментарів про відправку військових, зокрема спецназівців, із Хабаровська.

Жінка, яка представилася дружиною спецназівця, розповіла, що її чоловіка відправили у відрядження. Вона написала, що це його «не перша вилазка з Росії» — раніше «відрядження» тривало три місяці. Однак, жінка не уточнила, куди саме відправили її чоловіка.

Крім того, один із коментаторів написав, що він серед військових, які вирушили з Хабаровська. За словами аналітиків, у профілі чоловіка багато фотографій із військової служби, є підпис «військова поліція». Як зазначають у CIT, військову поліцію можуть використовувати для утримання населених пунктів під окупацією, проте такі підрозділи зазвичай беруть участь у масштабних навчаннях. Проте поки що аналітики не помічали переміщення техніки, характерної саме для військової поліції.

Одна дівчина з Владивостока у коментарях висловила впевненість, що її хлопець їде «не на вчення». На уточнююче запитання журналістів вона відповіла, що її молоду людину відправили до України, але не сказала, звідки у неї така інформація.

Один із військових розповів, що вже тиждень їде у військовому ешелоні з Близького Сходу. За його словами, мета поїздки – «постояти заради понтів».

Аналітики відзначають, що часто зустрічали в коментарях фрази, що свідчать про чисельність військових, що переміщуються: «700 осіб», «майже всі — контрактники», «сотні солдатів» тощо.

Таку чисельність техніки та людей можна було б виправдати навчаннями, але російсько-білоруські навчання заплановані лише з 10 по 20 лютого, а коментатори говорять про терміни «відрядження» на 2, 3 та 9 місяців.

Деякі коментатори також повідомляють, що військових відправлятимуть літаками, але Радіо Свобода не знайшло незалежних підтверджень використання авіації під час нинішнього перекидання військ.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *