«А трєбовалка в конюшнє нє сламаєтся?» Росія викотила НАТО чергові вимоги

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що так звані гарантії безпеки, в яких Москва висунула низку вимог до НАТО, мають на увазі також виведення сил Альянсу з території Болгарії та Румунії. У відомстві наголосили, що йдеться про повернення кордонів НАТО до 1997 року. Також у міністерстві вважають, що прагнення швидкого вступу до Альянсу Фінляндії та Швеції означатиме спробу чинити тиск на політику цих країн. Про це повідомляє пресслужба МЗС РФ.

У дипломатичному відомстві наголосили, що виведення озброєнь та особового складу НАТО з Болгарії та Румунії є одним із опорних елементів «гарантій безпеки», висунутих Росією.

«Один із опорних елементів наших ініціатив свідомо сформульований гранично чітко і не допускає будь-яких двояких тлумачень. Йдеться про виведення іноземних сил, техніки та озброєнь та інші кроки з метою повернення до конфігурації станом на 1997 рік на території країн, які не були членами НАТО на зазначену дату. До таких належать і Болгарія, і Румунія», – заявили в МЗС РФ.

Крім того, слова генсека НАТО Єнса Столтенберга про гарантії швидкого прийняття Фінляндії та Швеції до Альянсу в РФ назвали спробою тиску на ці країни. Також у Москві заявили, що ці позаблокові держави зробили суттєвий внесок у формування європейської безпеки.

«Розглядаємо висловлювання Генерального секретаря НАТО щодо готовності прийому Фінляндії та Швеції до Альянсу як безцеремонну спробу здійснення зовнішнього тиску на політику Фінляндії та Швеції, з якими нас пов’язують давні дружні відносини, і чий дієвий внесок як позаблокових держав у формування європейської безпеки ми високо цінуємо», – повідомили у міністерстві.

Нагадаємо, 17 грудня 2021 року Росія передала США проєкти «договору про гарантії безпеки» та «угоди про заходи забезпечення безпеки» РФ та держав-членів НАТО. Росіяни вимагали не приймати до Альянсу держави, які раніше входили до СРСР, зокрема й Україну. Також у документі зазначено, що США не повинні створювати військові бази на території держав, які входили до СРСР і не є членами НАТО.

Один із читачів цю новину так прокоментував: «А «требователка» в конюшне не сломается?»

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *