Росія не вивчила історію, в Україні на неї чекaє новий Афгaністан і Чeчня – Глава МЗС Британії

Україна чинитиме опір Росії у разі вторгнення, і Кремль отримає війну, порівнянну з кампаніями в Афганістані чи Чечні. Про це заявила міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс, виступаючи в сіднейському Lowy Institute.

«Кремль не вивчив уроки історії. Вони мріють відновити Радянський Союз або щось подібне до великої Росії», – сказала вона.

Трасс зазначила, що Україна – горда держава з тривалою історією. Вона неодноразово стикалася із вторгненнями, починаючи з монголо-татарського, пережила Голодомор, і рівень її опору високий.

За словами міністерки, вторгнення в Україну призведе до втрати багатьох життів. Тому вона закликає президента Росії Володимира Путіна утриматися та відступити від України.

«Якщо їм доведеться, українці будуть боротися, щоб захистити свою країну. Вторгнення засмокче у жахливе болото, яке ми знаємо за радянською війною в Афганістані чи конфліктом у Чечні», – сказала вона. 

  • У середині січня 2022 року на переговорах із США, НАТО та в ОБСЄ Росія отримала відмову на її вимогу не брати Україну до НАТО.
  • Слідом за цим США заявили, що РФ все ж таки шукає привід для нового вторгнення в Україну і може почати його будь-якої миті. У Росії заперечують, що збираються знову напасти на Україну
  • 17 січня Британія розпочала постачання в Україну протитанкових гранатометів NLAW. В Україну прибув британський спецпідрозділ, який навчає військових знищувати танки з NLAW.
  • Лондон може збільшити постачання зброї Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *