Чеpгова заява пpедставника влади Німеччини ш0кувала укpаїнців: «Кpим в Pосії, пoвага Пyтіну, Укpаїна не бyде в НАТО»

Командувач ВМС Німеччини віцеадмірал Кай-Ахім Шьонбах зробив низку скандальних заяв, зокрема, про те, що Україна ніколи не поверне окупований Росією Крим і її разом з Грузією не можна приймати в НАТО. Про це пише «Європейська правда». Шьонбах виступав на конференції Індійського інституту оборонних досліджень імені Манохара Паррікара. «Крим «пішов» і ніколи не повернеться, це факт. І ми повинні керуватись фактичним станом справ, а не емоціями», — сказав віцеадмірал.

Він також заявив, що Україна не може відповідати критеріям членства в НАТО, тому що вона (частково) окупована. «Донбас окупувала російська армія, або як їх називають, «ополченці». Подивимося на Грузію, яка прагне до НАТО. Чи відповідає вона критеріям? Так. Чи розумно приймати її як члена НАТО? Ні», — сказав він, додавши, що з країнами Балтії була інша ситуація, оскільки вони «були суверенними до окупації. А Україна була в СРСР».

При цьому Шьонбах вважає, що Швеція і Фінляндія мають повне право на членство в НАТО, якщо захочуть, і Росія не можу цьому заважати.

Німецький віцеадмірал сказав, що Путін тисне на ЕС просто тому, що може це робити і він прагне розколоти ЄС.

«Та насправді він просто хоче поваги. Але боже, для нас проявити трохи поваги — це нічого не коштує. Тож якби я вирішував, то краще дати йому ту повагу, якої він вимагає, а може і заслуговує. Росія — давня і важлива держава. Навіть нам, Індії, Німеччині, Росія потрібна», — сказав він.

Шьонбах вважає, що необхідно дати Росії шанс з ЄС і США бути на рівних.

«Це допоможе дистанціювати Росію від Китаю. Бо Китаю потрібні ресурси РФ. А вони готові їх давати, тому що наші санкції деінде зайшли надто далеко. Але це вже зовнішня політика», — додав він.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *