На кремлі палає : США скликають засідання Ради безпеки ООН

США вирішили скликати засідання Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй через загрозу російського вторгнення в Україну.

Про це заявила постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд.

На думку американців, питання напруження біля кордонів України зараз має вирішальне значення для міжнародного миру та безпеки, яким загрожують дії Росії.

США наголосили, що Рада безпеки ООН є вкрай важливою платформою для дипломатії, а також закликали членів Радбезу детально вивчити ситуацію із загрозою російського вторгнення.

Як пише «Радіо Свобода», засідання Радбезу має відбутися 31 січня. Водночас в представництві України при ООН розповіли «Укрінформу», що США скликали засідання Радбезу після консультацій з Києвом.

«Це скоординована акція, що стала результатом зважених і добре продуманих дій України та партнерів — членів Ради безпеки», — пояснили у представництві.

Російська загроза

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявляв, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. За даними New York Times, біля кордонів України залишаються 100 тисяч російських військових.

Спершу в Росії інформацію про загрозу нападу на Україну називали штучно створеною істерикою. Проте згодом у Росії висунули вимоги щодо «гарантій безпеки», які зокрема передбачають нерозширення НАТО на схід. Згодом Росія висунула додаткові умови, що передбачають виведення військ НАТО з частини країн, зокрема Болгарії та Румунії.

Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».

Зрештою НАТО та США надали свої письмові відповіді щодо вимог Кремля. Держсекретар США Ентоні Блінкен вкотре підтвердив позицію, що США продовжуватимуть підтримувати принцип «відкритих дверей» НАТО, попри вимоги Росії. У НАТО також підтвердили, що члени Альянсу готові зустрітися в Раді «НАТО — Росія» «якомога швидше» для більш детального розгляду питань безпеки, але не підуть на компроміс щодо фундаментальних принципів, на яких ґрунтується євроатлантична безпека.

В Альянсі також наголосили, що Росія має вивести свої сили з України, Грузії та Молдови, де вони розміщені без згоди країн. У Кремлі відповіли, що ця відповідь «дозволяє розраховувати на початок серйозної розмови, але на другорядні теми»

Громадське

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *