Посіпаки Кремля в Угорщині грають у знайому давно всім гру : заявили, що порушення прав нацменшин в Україні обмежує будь-яку підтримку в конфлікті з РФ

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив: якщо Україна не відмовиться від своєї політики порушення прав угорської меншини, це серйозно обмежить підтримку України з боку Угорщини у разі російської агресії. В МЗС України звинувачення відкидають і називають «надуманими».

Свою заяву Сіярто озвучив в інтерв’ю угорському виданню Magyar Nemzet, відповідь МЗС України надав нам у коментарі речник відомства Олег Ніколенко.

Сіярто також сказав, що президент Володимир Зеленський під час телефонної розмови з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном наприкінці 2021 року «дуже позитивно змалював майбутнє двосторонніх відносин», а потім вніс до Верховної Ради законопроєкт про те, що подвійне громадянство позбавляє права обіймати державну посаду. 

«Це означає, що він хоче майже повністю виключити угорців із громадської участі від приналежності до національних громад», — заявив глава МЗС Угорщини.

Він також наголосив, що Угорщина допомогла постачати газ в Україну через свою територію і стала одним із найбільших імпортерів із заходу. Водночас, за його словами, в питаннях угорської національної спільноти в Україні прогресу не досягнули 

«Угорці Закарпаття отримали лише позбавлення прав, провокації та, в багатьох випадках, фізичне залякування. Це неприпустимо», — додав Сіярто.

Відповідаючи на запитання про відносини Угорщини і Росії, Сіярто сказав, що в їхніх інтересах підтримувати «прагматичні нормальні відносини з росіянами на основі взаємної поваги».

Відповідь МЗС України

У Міністерстві закордонних справ України нам повідомили, що категорично відкидають твердження глави МЗС Угорщини про існування в Україні політики порушення прав національних меншин. У відомстві назвали це «надуманими та заполітизованими» судженнями.

«Навпаки, в нашій державі втілюється відкрита політика створення ширших можливостей для самореалізації національних спільнот. Жодних загроз для їхньої національної самобутності не існує. Ми високо цінуємо етнічне і національне розмаїття українського суспільства», — наголосив речник МЗС України Олег Ніколенко.

За його словами, немає жодних підстав звинувачувати Україну в порушенні прав національних меншин, а тим більше блокувати співпрацю нашої держави з НАТО, особливо на тлі можливої нової російської агресії.

«Без безпеки в Україні не буде безпеки ні в Угорщині, ні в Європі загалом. Лише разом ми можемо зміцнити безпеку в регіоні Центральної Європи», — додали в МЗС.

Джерело: Громадське

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *