У Польщі назвали зброю, яку готові надати Україні

1 лютого прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький зізнався, що Варшава готова допомогти Україні зброєю на тлі можливого вторгнення Росії. Йдеться про ПЗРК “Гром” і безпілотники, які можна застосовувати для оборони.

У Польщі заявили, що готові надати Києву оборонну зброю. Проте деталі обговорюватимуться під час візиту Моравецького до України, інформує “Польське радіо“. Відомо, що 1 лютого до Києва прибуде не лише прем’єр-міністр Польщі, а і його колега з Британії Борис Джонсон. Вони зустрінуться з Денисом Шмигалем та обговорять питання співпраці у рамках нового формату на тлі агресії з боку Росії. При цьому в українських ЗМІ ця інформація поки що не коментується.

У Варшаві заявили, що вони на стороні України, однак у цьому випадку словами не допоможеш і потрібні конкретні дії. Моравецький наголосив, що Польща готова надати Україні зброю оборонного характеру.

Прем’єр-міністр зізнався, що обговорив це питання з президентом Польщі та тепер в Україні дізнається про потреби Києва. Проте Моравецький дав зрозуміти, що йдеться про безпілотники та ПЗРК “Гром”.

Grom – польський переносний зенітно-ракетний комплекс, призначений для ураження повітряних цілей, що низько летять, на зустрічних і наздоганяючих курсах. Розробка комплексу розпочалася у 1992 році, прийнятий на озброєння у 1995 році. Grom розроблений підприємствами ВПК Польщі на базі радянських ПЗРК “Ігла-1” та “Ігла”, випускається виробничим підприємством MESKO S.A. (м. Скаржисько-Каменна).

Джерело: dialog.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *