Росія і Китай закликали НАТО припинити розширення: що відомо про підсумки переговорів Путіна та Сі Цзіньпіня

Російська Федерація та Китайська Народна Республіка у спільній заяві закликали НАТО припинити розширення. Сторони вважають, що союзники по Альянсу “мають на меті отримання односторонніх військових переваг на шкоду безпеці інших”.

Це стало результатом переговорів глави РФ Володимира Путіна та лідера КНР Сі Цзіньпіня 4 лютого, повідомляють Reuters і The New York Times. Російський лідер прилетів до Пекіна на зимові Олімпійські ігри, а для китайського ця зустріч стала першою особистою за останні два роки, тривала їхня розмова три години.

У оприлюдненій спільній заяві Китай звинуватив Сполучені Штати у “розпалюванні протестів у Гонконзі” та “заохоченні незалежності Тайваню”. А з боку Росії посипалися заяви, мовляв, Штати відіграють аналогічну дестабілізуючу роль в Україні.

Зустріч Путіна та Сі Цзіньпіня тривали три години

“Росія та Китай виступають проти спроб зовнішніх сил підірвати безпеку й стабільність у їхніх спільних прилеглих регіонах. Обидві країни мають намір протидіяти втручанню зовнішніх сил у внутрішні справи суверенних країн під будь-яким приводом, виступатимуть проти кольорових революцій та нарощуватимуть співпрацю у вищезгаданих галузях”, – йдеться у заяві, яку опублікував сайт Кремля.

Згідно з нею, у Китаї стверджують, що світ “не повинен бути розділений на силові блоки”, які визначали епоху, коли СРСР і США були двома домінуючими наддержавами.

“Сторони виступають проти подальшого розширення НАТО і закликають Північноатлантичний альянс відмовитися від своїх ідеологізованих підходів холодної війни”, – наголошується в документі.

Інфографіка

Кремль звинуватив США у “перебільшенні загрози вторгнення” та “посиленні напруженості” шляхом розгортання власних військ у Східній Європі.

У розмові з Сі Цзіньпіном глава Путін запевнив, що китайсько-російські відносини “набули справді безпрецедентного характеру”.

“Це приклад гідних відносин, які допомагають розвиватися кожному з нас, підтримуючи розвиток один одного”, – заявив він.

Також наголошується, що у Кремлі висловили повну підтримку позиції Пекіна щодо Тайваню та виступили проти незалежності Тайваню у будь-якій формі.

Як повідомляв OBOZREVATEL, США почали перекидати додаткові війська до Європи на фоні загрози РФ. Раніше у Пентагоні заявили, що на східний фланг НАТО буде направлено 3000 американських військовослужбовців.

Джерело: OBOZREVATEL

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *