Притула: Більшість з вас будуть просто шoкoвaні коли дізнаються куди насправді йдуть наші 1,5% військового збору – а вони йдуть на..

Куди йдуть наші 1,5% військового збору?Це запитання я постійно отримую від вас у коментарях під своїми дописами у ФБ на волонтерську тематику.Хто бачив моє відео на Ютюбі про військовий збір, знають про що зараз мова.

Якщо ще не бачили, прошу подивитися, посилання буде у першому коментарі.Так от, чіткого розуміння, на що йдуть ці гроші немає. Може й на Армію. А може і ні.У 2021 році ми з вами переказали державі зі своїх зарплат на Армію 28,6 млрд гривень. Це ті самі 1,5% військового збору.Водночас на оборонні замовлення того ж року пішло 22,59 млрд гривень. Тобто лише за рахунок військового збору ми могли б закрити оборонні потреби.Але так не відбувається. Бо не всі ці гроші йдуть на армію. Вони капають в загальний казан державного бюджету.

А звідти вже йдуть на різні статті, з яких армія – мабуть, далеко не найперша.Так не повинно бути! Якщо влада каже людям, що збирає ці гроші на потреби наших захисників, то ми дійсно хочемо бачити, на що пішли ці гроші!Тому я звернувся із цим до депутатів, з якими я підтримую адекватний зв’язок.

Наслідком наших консультацій став законопроект №6566 про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо збільшення фінансування Збройних Сил України шляхом зарахування військового збору до спеціального фонду Державного бюджету.Наша ідея така – військовий збір має зараховуватися до спеціального фонду і звідти йти винятково на оборонку. Так, як це зараз роблять з акцизом на пальне та податком з продажу авто, вони йдуть у Дорожній фонд і звідти на ремонт доріг.Логіка проста і абсолютно зрозуміла. Це додасть прозорості та підсилить нашу обороноздатність. І, зрештою, буде прикладом здорової комунікації влади і суспільства.

Законопроект направили на розгляд профільного комітету. Але до порядку денного депутати його поки що так і не включили.Проте, одного чудового дня цей законопроект буде винесено на голосування!І тут дуже потрібна допомога громади.Цей законопроект про те, як допомогти нашій Армії на державному рівні.І про те, щоб ми з вами розуміли, наскільки ефективно розпоряджаються нашими коштами.Якщо ви погоджуєтесь із моєю ініціативою, то будь ласка, поштурмуйте своїх депутатів із закликом підтримати прийняття цього законопроекту! Напишіть їм, зверніться до них і нагадайте, що ви маєте право знати, куди йдуть ваші гроші.Дякую вам за підтримку і за репост!

Сергій Притула

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *