Дуда: “Ми не кидаємо слова на вітер, через дії Росії, ми прийняли рішення щодо України в НАТО

Президент Польщі Анджей Дуда зробив дійсно потужний крок який значно допоможе Україні в її протистоянні з РФ

Дуда рішуче зявив – НАТО має показати Україні, що не кидає її напризволяще. Він заявив, що треба запросити Україну й Грузію,

Що стосується майбутнього саміту. Я запропонував генеральному секретарю провести зустрічі Україна – НАТО і Грузія – НАТО… Я вважаю, що ми повинні запросити Грузію на зустріч глав держав НАТО і на таку ж зустріч запросити Україну. Ми повинні показати, що не кидаємо їх напризволяще,
– заявив Дуда.

Зверніть увагу! Літній саміт НАТО має відбутися в іспанському Мадриді. Президент Володимир Зеленський раніше заявляв, що вимагатиме конкретної дати вступу України в Альянс.

Підтримка Польщі у боротьбі з російською агресією

  • Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявляв, що Польща готова надати Україні озброєння на фоні загрози повномасштабного російського вторгнення. Мова йде про переносні зенітно-ракетні комплекси малої дальності Grom.
  • Також у випадку агресії Росії пообіцяли надати нашій державі легкі 60-міліметрові міномети та ручні 40-міліметрові гранатомети, щоб Україна могла захищатися.
  • Президент Франції Еммануель Макрон 3 лютого телефоном поговорив з Анджеєм Дудою. Спілкувалися про можливість тристоронньої зустрічі лідерів Польщі, Німеччини та Франції у Берліні. Її мета – обговорення ситуації щодо України.

Вступ України до НАТО: коротко

  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що Північноатлантичний Альянс ухвалив рішення про прийняття України та Грузії. Але конкретні терміни поки не встановили.
  • В Офісі Президента стверджували, що Україна готова стати членом НАТО. Там заявляли що для нашої держави це “питання життя та смерті”.
  • Україна та НАТО також домовлялись посилити співпрацю у сфері кібербезпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *