Пeтрo Пoрoшeнко : Вечір п’ятниці приніс дуже тривожну інформацію щодо готовності Росії до повномасштабного вторгнення в Україну

Вечір п’ятниці приніс дуже багато нової тривожної інформації щодо готовності Росії до повномасштабного вторгнення в Україну. Джерела, на жаль, настільки серйозні, що ними неприпустимо нехтувати, навіть будучи оптимістами. Береженого навіть Бог береже. Тому обов’язок політиків — вжити усіх екстрених заходів, щоби захистити країну і людей від найгіршого сценарію. До того ж, демонстрація нашої готовності до оборони такому сценарію цілком може запобігти.

Ми вимагаємо від Володимира Зеленського вже в суботу зранку скликати засідання РНБО за участі лідерів всіх парламентських фракцій для обговорення пропозицій і розробки єдиного і спільного плану дій із захисту країни. У нас такий план є і ми готові його представити РНБО.

Від Голови Верховної Ради вимагаємо так само у суботу скликати позачергове надзвичайне засідання парламенту, на яке запросити Президента, міністра оборони, Головнокомандувача Збройних Сил, керівників розвідок, тощо. Верховна Рада має змінити календарний графік і бути готовою в режимі нонстоп ухвалювати необхідні закони, так як це було в 2014 році. З цією вимогою на 8.30 ранку ми йдемо до Руслана Стефанчука.

Уряд протягом дня має подати пропозиції щодо збільшення видатків на оборону — за основу може бути взятий наш законопроект.

Зеленський має провести негайні телефонні розмови з нашими стратегічними партнерами, зокрема Джо Байденом, Борісом Джоносоном, тощо з метою обміну останньою інформацією та чіткими домовленостями про спільні дії у разі ескалації. Україна має ініціювати засідання Ради безпеки ООН. Ми перебуваємо в тих умовах, коли відповідальна влада і відповідальні політики не мають права на позицію страуса, не мають права ховати голову в пісок. Навпаки, своїми діями мають демонструвати лідерство, вселяти впевненість та оптимізм.

Нам треба мати план дій і чесно говорити з людьми. Зеленський повинен негайно звернутися до народу, і як і обіцяв, має розповісти як країна боротиметься далі.

Ми сильна і незламна нація. Ми зупинили Путіна в 2014 році і зробимо це знову. З чітким планом дій і в національній єдності.

Нас, українців, завжди відрізняли стійкість, врівноваженість та вміння виходити переможцями із найскладніших ситуацій. Впевнений, що так станеться і цього разу. Залишаюсь упевненим у тому, що ситуація вирішиться у мирний та політико-дипломатичний спосіб і за активної позиції української сторони.

Петро Порошенко 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *