У США назвали причини розгорнутої в ЗМІ інформкампанії про ризик агресії РФ: стратегія працює

Протягом кількох місяців адміністрація президента США Джо Байдена вела активну кампанію з викриття засекречених розвідданих, які розкривали кроки Росії, що стягувала війська до українських кордонів. Її було спрямовано на зниження ефективності будь-яких операцій РФ та стримування військових дій.

Американські чиновники вважають, що ця стратегія працює, пише CNN. Посилаючись на слова високопоставленого американського чиновника, у виданні зазначили, що адміністрація Байдена вважає, що президента Росії Володимира Путіна було застигнуто зненацька деякими публікаціями. Крім того, перехоплені розвідкою дані свідчать про те, що російські військові та розвідники незадоволені через розкриття їхніх планів.

“Ми сподіваємося, що росіяни здивовані тим, що союзники знають про ці речі, і що вони мають внутрішню реакцію”, – сказав виданню високопоставлений співробітник західної розвідки.

За його словами, у таких ситуаціях вороги починають замислюватися, чи немає серед них крота, що змушує засумніватися у подальших планах.

“Іноді, якщо впустити в систему трохи сумнівів, вони можуть дійсно прибрати деяких компетентних людей, яких вони підозрюють у шпигунстві, які насправді зовсім не шпигуни”, – пояснило джерело.

Водночас інформація проти Росії призвела до зіткнень з американськими ЗМІ через небажання адміністрації надати докази своїх тверджень. Розкриття інформації переважно відбувалося у формі заяв представників агентства, а офіційні особи практично не надавали доказів – по суті, просили репортерів повідомляти матеріал без підтвердження.

Нагадаємо: на початку лютого одразу кілька західних ЗМІ – Washington Post, The New York Times та Reuters повідомили про те, що Росія може створити фейкове відео про нібито атаку України та використати її для вторгнення. Такі дані розсекретила американська розвідка.

Також раніше розвідка США отримала відомості, що Росія заздалегідь підготувала групу оперативників для проведення на сході України операції під чужим прапором. Це Москва могла використати як привід для вторгнення в Україну. Зазначена група готова була вчинити диверсії проти російських сил.

А у грудні американська розвідка з’ясувала, що Росія може здійснити вторгнення в Україну вже на початку 2022 року. Для цього країна-агресор може задіяти 175 тисяч військових одразу на кількох фронтах.

Джерело: OBOZREVATEL

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *