Війнa пiшла не за планом Пyтіна, Україна мaє всі шaнси пeрeмогти, – Блінкeн

Державний секретар США Ентоні Блінкен висловив переконання, що Україна може виграти війну з Росією . Він не припускає, як довго продовжаться бойові дії, але наполягає на тому, що поразка нашої країни не є неминучою.

Про це йшлося в його інтерв’ю ВВС . Американський дипломат похвалив надзвичайну стійкість українського народу у боротьбі з російськими окупантами.

“Якщо Москва має намір якимось чином спробувати повалити уряд та встановити свій власний маріонетковий режим, 45 мільйонів українців так чи інакше відкинуть це”, – запевнив Блінкен.

Глава Держдепартаменту США наголосив, що війна вже не пішла так, як міг планувати лідер країни-агресора Путін . Він вказав на запеклий опір українських військ, який продовжує перешкоджати просуванню російської армії країною на десятий день вторгнення.

Зазначається, що Блінкен розмовляв із кореспондентом ВВС Джеймсом Ландейлом після зустрічі зі своїми колегами з Європейського Союзу у Брюсселі. Дипломат сказав, що міжнародне співтовариство готове зробити все можливе, щоб допомогти Україні, а також чинити “болісний тиск на Росію , щоб вона припинила цю війну вибору, яку розпочав Путін” .

На запитання, чи він впевнений, що Україна може перемогти, держсекретар США відповів: “Згодом, безумовно”.

“Я не можу сказати, як довго це триватиме , скільки часу це займе. Але думка про те, що Росія може підпорядкувати своїй волі 45 мільйонів людей, які люто борються за своє майбутнє і свободу, не означає, що РФ чинить тиск на Україну . Це багато про що говорить “, – поділився думкою Блінкен.

Водночас визнав, що стурбований ескалацією. За його словами, Захід дбає і “зосереджений на вирішенні конфлікту” .

“Тому що єдине, що може бути гірше за війну, що стримується Україною , це та, яка ще більше загострюється і виходить за її межі “, – підкреслив він.

Глава американського Держдепу попередив, що російські сили використовують “дедалі жорстокіші” методи проти мирних жителів України, і що в результаті це завдає величезних людських страждань.

“Ми бачимо, як Росія переслідує критичну інфраструктуру , яка позбавляє українців води, електрики, тепла. Ці методи , на жаль, трагічно є частиною російської стратегії при президенті Путіні . І я думаю, що ми, ймовірно, побачимо їх більше”, – припустив дипломат.

На питання, чи США домагатимуться зміни керівництва Росії, щоб покласти край вторгненню, він відповів, що ні, тому що в будь-якому випадку “це не залежить від нас”. На його переконання, це народ РФ , який не вірить, що російські війська бомбять мирні українські міста , “має визначити своє керівництво” .

“Що хотів би сказати російському народу: як ця агресивна війна просуває ваші інтереси, ваші потреби?” – Заключив Блінкен, звернувшись до росіян.

Джерело: obozrevatel.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *