У Росії рекордно впав курс рубля: росіяни кинулися масово скуповувати продукти, вводяться ліміти

У Росії впав курс рубля, на тлі продуктового ажіотажу влада РФ вводить обмеження на продаж продуктів в одні руки.

Економічна та продовольча ситуація всередині Росії після нападу на Україну продовжує погіршуватися суттєвими темпами. Після запровадження економічних пріоритетів і фінансових санкцій із боку Заходу курс рубля стосовно долара продовжує стрімко падати. Станом на неділю, 6 березня, в обмінниках РФ курс російської валюти впав до 180 рублів за долар. Офіційний курс від російської влади менший, проте він не відповідає економічним реаліям і не приймається ринком, оскільки економічно не обґрунтований.

На цьому тлі різко посилилася ситуація з доступністю товарів у російських містах. Жителі РФ кинулися в магазини активно скуповувати продукти, вкладаючи поки що не повністю знецінений рубль у будь-які види продовольства та продуктів. Продуктова паніка стала причиною рішення російського уряду запровадити обмеження на продаж продуктів в одні руки, пише Bell . Одна з найбільших продуктових мереж Росії, компанія “Ашан” офіційно оголосила про обмеження на продаж продуктів в одні руки по всій мережі магазинів в РФ. Аналогічне рішення ухвалила компанія “Магніт”, яка обмежила продаж цукру, гречки, курки в одні руки, пише ” Комерсант “.

Очевидці повідомляють, що росіяни розгрібають продукти у магазинах, побоюючись, що вони закінчаться. Відомий російський політик Михайло Ходорковський зазначає, що після закінчення запасів продуктів у магазині ціни на них різко підскочать. За його словами, зараз запасів товарів у магазинах вистачить на один-два тижні. Після цього очікується зростання цін у 2-3 рази. В умовах економічних санкцій російському уряду вкрай складно утримати ситуацію під контролем. Раніше повідомлялося, що Російська Федерація, яка здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну, перебуває на шляху до  економічного колапсу , ВВП країни впаде сильніше, ніж після дефолту 1998 року.

Діалог

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *