РФ нaрoщує зyсилля, щоби взятu Дoнбaс під повнuй контроль: переломuти ситуацію може зaхідна артилeрія – Skу Nеws

Російські війська нарощують свої зусилля щодо забезпечення повного контролю над усією територією Донбасу і, судячи з їхнього “напору” на Лисичанськ, зараз мало що може зупинити. Однак переламати ситуацію українським Силам оборони допомогла б іноземна важка артилерія зі США та Європи.

Про це пишуть журналісти Sky News, які побували на передовій і поспілкувалися з військовими, мешканцями міст, що перебувають під обстрілами окупантів. Вони висловили побоювання, що зброя може прибути надто пізно, щоб українці могли утримати східні регіони.

У матеріалі наголошується, що величезний шмат промислового центру України вже перейшов до російських військових. І це дозволило главі РФ Володимиру Путіну оголосити про “значну перемогу” після того, як його війська нібито взяли під контроль усю Луганську область, захопивши останній там оплот українських сил – місто Лисичанськ.

Нині окупанти контролюють більшу частину Донецька, і в цьому військові експерти вбачають ознаки того, що окупанти “збираються претендувати на решту”.

В останні кілька днів почастішали обстріли ворогом міст Слов’янськ і Бахмут на Донеччині, також особливо вразливі прифронтові Красногорівка і Мар’їнка.

“Українські військові, з якими ми розмовляли, знову і знову говорили нам, що вони почуваються пригніченими переважаючими силами важкої російської артилерії, яку обстрілюють. Сподіваються, що прибуття західної важкої артилерії допоможе їм переламати ситуацію. Але, можливо, воно прибуло надто пізно, щоб українці втримали Донбас”, – йдеться у статті.

ЗСУ стримують окупантів за допомогою французьких гаубиць Caesar

Зазначається, що її автори – британські журналісти – стали першими, хто зміг подивитися, як ЗСУ відбивають ворога на Донбасі за допомогою французьких гаубиць Caesar. Париж відправив 12 таких 155-мм самохідних артилерійських установок (САУ), а після саміту G7 зобов’язався поставити ще шість. Тяжка артилерія високо цінується за точність і може вражати цілі на більшій відстані – до 42 км.

“Ці гаубиці набагато універсальніші і забезпечують їм мобільність, яка допомагає захистити екіпаж. Установку можна підготувати до стрільби приблизно за 60 секунд, а за ще менший час (близько 40 секунд) її можна знову привести в рух, щоб залишатися поза досяжністю вогню у відповідь противника”, – процитували журналісти слова військовослужбовців.

Воїни наголосили, що витратили десять днів на навчання керуванням САУ у Франції. Бійці визнають, що ЗСУ потрібно більше такої зброї та боєприпасів до неї, більше людей, які допоможуть у навчанні, а “все інше ми робитимемо самі”.

“Вони знають, що зараз відстають, але у них все ще існує дуже високий рівень оптимізму щодо довгострокового майбутнього. І вони мають чітке повідомлення для росіян, які й досі зайняті святкуванням “захоплення Луганщини”: “Це ненадовго. Ми вас викинемо і все повернемо”, – пишуть британські журналісти, передаючи послання окупантам від захисників України.

Карта війни в Україні

Водночас визнають, що для мешканців тих міст, які перебувають навпроти російської лінії контролю, де вони боролися останні вісім років, найближче майбутнє виглядає більш похмурим.

“Ми бачили лікарню, яку неодноразово бомбили окупанти. Вона ледве функціонує, в ній дуже мало пацієнтів і ще менше медичного персоналу, а ліки швидко закінчуються. У Мар’їнці, яка ще ближче до російських військ, кажуть, що вони використовують усі види артилерії та ракет, фосфорні бомби. Ми знову побачили дуже знайому й жахливу тактику Росії – бий, знищуй і розплющуй, а потім повільно наступай. Це тактика, що довела свою ефективність на Донбасі, де відбулися одні з найзапекліших боїв з початку війни в лютому, і де Путін зосередив свою військову міць після невдалої спроби захопити українську столицю Київ”, – описали журналісти Sky News, які побували на передовій.

Джерело: Obozrevatel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *