Істoрuчне рішeння, з якого розпoчнеться істoрична відпoвідaльність: Зeлeнcький про рішeння МКС щодо аpештy Пyтінa

Президент України Володимир Зеленський назвав рішення Міжнародного кримінального суду в Гаазі (Нідерланди) про видачу ордера на арешт диктатора РФ Володимира Путіна історичним. Український лідер подякував команді прокурора Каріма Хана, співробітникам МКС і всім, хто допомагає нам боротися за справедливість.

Про це гарант сказав у зверненні до народу ввечері 17 березня. “Історичне рішення, з якого розпочнеться історична відповідальність“, – заявив Зеленський. Відповідним відео поділився Офіс президента в YouTube .

“Керівник держави-терористки й ще одна російська посадова особа офіційно стали підозрюваними у воєнному злочині. У депортації українських дітей – незаконному переміщенні тисяч наших дітей на російську територію”, – зазначив президент України.

Він сказав, що в цього розслідування є реальна перспектива. За останніми даними, у кримінальних провадженнях, які розслідують українські правоохоронні органи, зафіксовано понад 16 тисяч випадків примусової депортації неповнолітніх на тимчасово окупованих територіях. Реальна кількість постраждалих може бути значно вищою. Поки що повернути вдалося понад 300 дітей.

За словами президента, здійснити таку злочинну операцію було б неможливо без наказу вищого керівництва країни-агресорки.

“Розділяти дітей із сім’ями, позбавляти їх будь-якої можливості зв’язатися з рідними, ховати дітей на території Росії, розпорошувати по віддалених регіонах – усе це очевидна державна політика Росії, державні рішення і державне зло, яке починається саме з першої посадової особи цієї держави”, – підкреслив Зеленський.

Гарант додав, що 17 березня було проведено засідання Ставки, де увагу було зосереджено на ситуації на сході – в районах Авдіївки, Бахмута, Вугледара, Марʼїнки, Білогорівки.

“Головна увага – нашим воїнам, тому, як підтримати наші бригади, як дати їм більше сил, можливостей, більше зброї та захисту”, – зазначив лідер країни.

Він подякував кожному солдату, сержанту, офіцеру – всім, хто діє на передовій і тримає реальну оборону. “Дякую за стійкість, за силу й за те, що держава бачить перспективу для наших оборонних операцій, для подальших активних дій“, – сказав Зеленський.

Президент особливо відзначив 8-й полк ССО ЗСУ за філігранне знищення ворога й потужне посилення оборони на Бахмутському напрямку. Подякував і Морському центру спеціального призначення за відчутний “мінус” у противника на Херсонському й Запорізькому напрямках.

“Дякую воїнам Служби безпеки України. Усім нашим захисникам і захисницям із підрозділу “Альфа”, зокрема з груп “Білі вовки” та “Кусто”. З 13-го управління військової контррозвідки СБУ – дякую всім вам!” – звернувся до Героїв Зеленський.

Також окремо він подякував бійцям ГУР МО та Інтернаціонального легіону Збройних сил.

Щодо дипломатичної роботи, то очільник держави провів розмову з премʼєр-міністром Словаччини.

“Подякував за новий і сильний пакет оборонної підтримки. Зокрема, за літаки – МіГи, які працюватимуть заради безпеки і України, і всієї Європи. Домовилися продовжити наш безпековий діалог – в Україні”, – зазначив президент.

Джерело: Obozrevatel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *