Аpхімандрит Києвo-Печерської лaври УПЦ МП пeршим пeрейшов до ПЦУ

Авраамій виконуватиме обов’язки намісника Києво-Печерської лаври у складі ПЦУ.

Перший з монахів УПЦ МП у Києво-Печерській лаврі архімандрит Авраамій (Лотиш) перейшов до ПЦУ.

Про це інформує пресслужба Православної церкви України.

Він звернувся до митрополита Епіфанія з проханням “затвердити його в числі братії” у складі монастиря ПЦУ в лаврі, який було офіційно зареєстровано наприкінці минулого року.

Своєю чергою Епіфаній задовольнив його прохання та доручив Авраамію виконувати обов’язки намісника Києво-Печерської лаври у складі ПЦУ.

Також Авраамій звернувся до монахів лаври, які поки що залишаються у складі УПЦ МП.

“Слід чесно визнати – наш дотеперішній намісник і священноначаліє в особі митрополита і Синоду крок за кроком формували сумну ситуацію, в якій ми опинилися. Замість діалогу – закритість і погрози. Замість усвідомлення необхідності правдиво, щиро й остаточно розірвати підлеглість Москві, що веде проти нас війну – туманні та половинчасті рішення і заяви, які кожен тлумачить, як бажає. Замість пошуків шляхів єднання православних і примирення – розпалювання ворожнечі та протистояння”, – сказав він.

В. о. намісника закликав монахів УПЦ МП “залишитися в лаврі у складі ПЦУ” під керівництвом митрополита Епіфанія.

За інформацією священника УПЦ МП Андрія Пінчука, який активно критикує керівництво своєї Церкви, бажання залишитися в лаврі у складі ПЦУ висловили близько 80-ти монахів, але їх “почали пресувати”.

“Особисто цим займався економ лаври архімандрит Зинон. Митрополиту Павлу було важливо створити картину, що в лаврі ніхто не залишиться”, – зазначив отець Андрій.

Джерело: tsn

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *