Китaй виcтупив пpоти передачі Рoсією ядeрної збpої третім крaїнам: в Бiлоpусі стaли на бiк PФ 

Китай виступив проти передачі країною-агресором Росією ядерної зброї іншим країнам та розміщення її за межами своєї країни. У свою чергу, у Білорусі підтримали позицію РФ.

Про це стало відомо під час засідання Ради безпеки ООН. Заступник постійного представника Китаю при ООН Ген Шуан підкреслив, що ядерна війна неприпустима .

“Ми виступаємо за заборону передачі ядерної зброї, щоб жодні ядерні країни не передавали свою ядерну зброю за кордон і не розміщували її за межами своєї країни”, – сказав Шуан.

Він нагадав, як минулого року п’ять лідерів ядерних країн заявили, що ядерну війну неможливо виграти, і її взагалі не можна розпочинати.

“Сьогодні ця заява є ще більш важливою. Китай закликає всі ядерні країни дотримуватися своїх зобов’язань, зменшувати ризик ядерної війни та уникати будь-яких конфліктів між ядерними державами”, – додав Шуан.

Китай виступив проти передачі Росією ядерної зброї третім країнам: в Білорусі стали на бік РФ 

Водночас у Білорусі відверто виступили проти позиції Пекіна та заявили, щоб світ не втручався у її справи з Росією.

“Білорусь є прихильником процесів ядерного роззброєння та нерозповсюдження, стала першою державою на пострадянському просторі, яка відмовилася від ядерної зброї”, – заявив представник Мінська Валентин Рибаков.

Однак він наголосив, що контроль за ядерними боєприпасами та технологіями залишаються у російської сторони і звинуватив НАТО в тому, що Альянс “давно має практику спільних ядерних місій”.

Китай виступив проти передачі Росією ядерної зброї третім країнам: в Білорусі стали на бік РФ 

“Не втручайтесь у наші внутрішні справи, займайтеся реальними проблемами прав людини і не намагайтеся розмірковувати про бажання білоруського народу, ви не маєте жодного уявлення про це”, – видав Рибаков.

Ба більше, Білорусь висунула вимоги до України та США.

“Ми закликаємо Україну вимагати від НАТО припинити практику спільних ядерних місій, а від США – вивести свою ядерну зброю з Бельгії, Німеччини, Нідерландів, Італії, Туреччини – Білорусь на Раді безпеки ООН”, – не приховуючи цинізму у своїх словах, заявив представник Мінська.

Джерело: Obozrevatel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *