Коpигyвав обcтрiл Явopівського пoлігoну: тpиває сyд над екс-КДБіcтoм Кoсторним зі Львiвщини. Фoто

У Львові продовжують судити колишнього КДБіста Олександра Косторного, котрий коригував обстріл Міжнародного центру миротворчості та безпеки (колишній Яворівський полігон) у березні минулого року. Докази у справі 72-річного колаборанта досліджує Галицький районний суд міста Львова.

Про це повідомляє “Судовий репортер“. Наразі відомо, що 4 березня 2022 року керівник “Російського товариства імені О. Пушкіна” Косторний надіслав представникам РФ карту Міжнародного центру миротворчості та безпеки.

На ній він нібито позначив координати розташування військовослужбовців і техніки Збройних сил України для потенційних російських ударів.

Уже 13 березня 2022 російські війська обстріляли полігон – ворожі ракети влучили в казарми, де спали наші солдати. Тоді загинула 61 людина.

Коригував обстріл Яворівського полігону: триває суд над екс-КДБістом Косторним зі Львівщини. Фото

За коригування удару Косторного обвинувачують у державній зраді. Сам колишній КДБіст свою вину в роботі не росіян не визнає. Чоловік стверджує, що нібито відправив схему мисливсько-рибальського господарства “Старичі” своєму другові, аби показати, де збирає гриби. За це виправдання ЗМІ вже охрестили Косторного “грибником”.

Його другом, про якого згадав зрадник, виявився Олександр Свистунов – засновник проросійських організацій в України. Він отримав громадянство країни-агресора і зараз живе у тимчасово окупованому Криму.

Коригував обстріл Яворівського полігону: триває суд над екс-КДБістом Косторним зі Львівщини. Фото

Олександр Косторний зараз перебуває під вартою без альтернативи внесення застави. Під час судових засідань вивчається його листування, яке слідчі знайшли на особистому комп’ютері обвинуваченого.

“Як каже прокурор, ці переписки підтверджують антиукраїнську діяльність Косторного, його звʼязки з проросійськи налаштованими діячами і те, що він багато років був активним учасником та організатором різних заходів, які просували в Україні російську ідеологію”, – сказано в повідомленні.

Крім того, Косторний допомагав російським ЗМІ у створенні пропагандистських матеріалів про Україну. У 2015 році він активно листувався з журналісткою “Россия-1” Юлією Акчуріною під нікнеймом “Giulia Pimpante”.

А 9 травня 2015 року Косторний відвідав Пагорб Слави у Львові, аби покласти квіти, та надів при цьому георгіївську стрічку. Її з нього успішно зірвали.

Джерело: Obozrevatel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *