Литвa пpидбaла для Укрaїни двi системи ППО NАSAMS, – Нaуседа

Литва купує для України дві системи протиповітряної оборони NASAMS. Так, президент Литви Гітанас Науседа у середу, 28 червня, прибув до Києва з цією хорошою звісткою.

Про це лідер Литви написав у своєму Twitter. Як зазначив Науседа, вчора було підписано угоду між Литвою та норвезькою компанією Kongsberg, яка має найближчим часом доставити дві системи запуску NASAMS в Україну.

“Завтра я їду в Україну, везу гарну новину, яку нарешті можу повідомити своєму другу Володимиру Зеленському, президенту України. Президент України неодноразово порушував питання про можливу передачу Україні систем NASAMS, і сьогодні була підписана угода між Литвою та норвезькою компанією Kongsberg про те, що ми купимо та надамо Україні дві модернізовані системи запуску NASAMS, і вони будуть найближчим часом буде доставлено в Україну”, – заявив президент Литви увечері у вівторок у Гаазі.

Характеристика системи ППО NASAMS

NASAMS є розробкою одного з гігантів світової оборонної промисловості норвезької технологічної групи Kongsberg та американської компанії Raytheon. Перше покоління цих систем представили в 1998-му. Відтоді систему декілька разів вдосконалювали. Останню модифікацію — ЗРК NASAMS III — представили в 2019 році.

NASAMS за своєю природою — високомобільна система, розроблена з фокусом на операційну гнучкість для захисту авіабаз, морських портів, густо населених територій та інших важливих об’єктів, а також армії, зазначають у Kongsberg. Зенітно-ракетний комплекс збиває літаки, гелікоптери, безпілотники та ракети у радіусі до 40 кілометрів, наскільки далеко — залежить від ракети.

Ракети, що використовуються в системі, є керованими та належать до кількох типів, а саме:

  • Звичайна ракета AMRAAM має здатність досягати цілей на відстані до 20-25 кілометрів.
  • Ракета AMRAAM ER (Extended Range) має більший радіус дії, досягаючи 40 кілометрів.
  • Також існують ракети, які можуть уражати цілі авіації навіть на відстані понад 100 кілометрів.

Також серед переваг, на яких акцентують виробники та військові, виділяють такі:

Мобільність комплексу: NASAMS володіє високою рухливістю, що дозволяє ефективно застосовувати його в різних умовах та швидко переміщати для захисту різних об’єктів.

Висока точність: Система володіє високим рівнем точності і здатна збивати до 85% цілей, що робить її ефективною в протидії повітряним загрозам.

Маневреність ракет: Ракети NASAMS мають здатність до маневрування, що сприяє кращій поразці цілей та забезпечує більшу надійність ураження.

Радіолокаційна головка самонаведення та протидія радіоелектронній боротьбі: Ракети оснащені радіолокаційною головкою самонаведення, що дозволяє їм точно виявляти та атакувати цілі. Крім того, вони мають високий рівень захисту від систем радіоелектронної боротьби, що підвищує їх ефективність у бойових умовах.

Згідно з виробником, одна пускова установка NASAMS містить 6 ракет. Компанія також зазначає, що батарея, яка складається з 9 або 12 таких установок, здатна випустити всі 54 або 72 ракети протягом 12 секунд.

Джерело: Obozrevatel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *