Мiністeрство кyльтyри вимaгає від УПЦ МП звiльнити Києвo-Печерську лавру: нaзвано крайню дату. Дoкумeнт

Міністерство культури та інформаційної політики України вирішило в односторонньому порядку розірвати договір із чоловічим монастирем Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Ченці УПЦ МП мають покинути територію Лаври до 4 липня.

Про це йдеться у документі, який Мінкульт передав у монастир, повідомив у Telegram адвокат Микита Чекман, який представляє інтереси УПЦ. Також там повідомили про формування спеціальної комісії, яка розпочне опечатування корпусів із згаданої дати.

5 червня спецкомісія склала Акт приймання-передачі державного майна, який Монастир отримав для підпису, але не повернув Заповіднику. Зазначається, що представники Монастиря й надалі використовують частину корпусів Лаври.

“З урахуванням зазначеного та враховуючи статус памʼяток Нижньої Лаври, які перебувають під охороною ЮНЕСКО, Заповідником ухвалено рішення щодо припинення доступу ченців Монастиря до приміщень”, – йдеться у документі.

“У зв’язку з цим просимо звільнити приміщення та передати ключі від них заповіднику”, – зазначається у зверненні до ченців.

Мінкульт вимагає від УПЦ МП звільнити Києво-Печерську лавру: названо крайню дату. Документ
Мінкульт вимагає від УПЦ МП звільнити Києво-Печерську лавру: названо крайню дату. Документ

Голова згаданої комісії Марʼяна Томин у коментарі “Суспільному” зазначила, що у разі їхньої відмови передати ключі від приміщень, планують замінити замки.

Договір оренди між національним заповідником та Українською православною церквою закінчився 29 березня, монахи мали залишити приміщення. Однак представники УПЦ подали позов, аби довести незаконність відмови заповідника від продовження договору. Суд відхилив позов, йдеться у реєстрі судових рішень.

Джерело: Obozrevatel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *